Alfa Romeo 156 1.9 JTD (2000)
autoreview

Signalement
Uitvoering | 156 1.9 JTD |
---|---|
Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2000 |
Jaar van aanschaf | 2006 |
KM-stand bij aanschaf | 110.000 km |
KM-stand laatst | 0 km |
ERVARINGEN
In mei 2006 kocht ik voor het eerst in mn leven een diesel,Ik reed toen een Alfa Romeo 145 1.4 16V TS Junior.
Een hele complete auto,maar kwam motorisch gewoon wat te kort,hij had niet datgene wat ik van een Alfa Romeo verwachte,daarbij reed ik ook veel te veel voor een benzine auto(15.000 in ongeveer 6/7 maanden).
Dus na een kleine 6 maanden met de 145 gereden te hebben besloten mn vriendin en ik eens te gaan kijken naar een 156 1.9 JTD.
We vonden er 1 bij Auto Heida in Bennekom,niet de meest complete Alfa maar wel binnen ons budget.
Dus nu was ik de eigenaar van een 156 en nog een diesel ook.
Maar wat een verschil met de 145,meer vermogen,betere remmen en het zat ook veel beter,en als je veel op de weg zit is dat ook niet echt onbelangrijk.
Verder hebben we op een kapot lucht massa meter nog geen grote problemen gehad,wil ik ook zo houden :-).
Wel ga je na verloop van tijd dingen voelen en merken,zo kwamen we tot de conclusie dat een 1.9JTD onderin wat mist aan vermogen,een chip van Squadra heeft dat probleem opgelost.
Dus we rijden nu met nog meer plezier dan we al hadden in’onze’ JTD.
+Mooie vormgeving.
+Betrouwbaar.
+Strakke wegligging.
+Overzichtelijk dashbord.
+Mooie Klassieke neus.
+Verder een hele fijne Alfa.
-Mist onderin wel wat toeren.
PROBLEMEN
Luchtmassameter was stuk bij Kilometerstand 138.000
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
Lezersreacties (0)
Reageren