
AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het

Jaguar S-Type
4.2 V8 R|Volledige Historie|Uniek|Alpine Audio
€ 24.999200246.500 km
Omschrijving
Jaguar S-Type R 4.2 V8 Supercharged | 06/2002 | 46.500 km | Full Option | Schuifdak | Alpine Audio
Een exemplaar zoals je ze simpelweg bijna niet meer tegenkomt. Deze Jaguar S-Type R 4.2 V8 Supercharged uit juni 2002 heeft slechts 46.500 kilometer gereden en maakt al langere tijd deel uit van onze eigen collectie. Een bijzondere Jaguar waar wij zelf met veel plezier naar hebben gekeken en die nu plaats mag maken voor zijn volgende eigenaar.
Het hart van deze S-Type R is natuurlijk de fantastische 4.2 liter V8 Supercharged. Een motor die perfect past bij het karakter van deze Jaguar: enorm soepel en comfortabel wanneer je rustig rijdt, maar met meer dan voldoende vermogen zodra je het gaspedaal aanspreekt. De auto rijdt werkelijk fantastisch en laat precies zien waarom de S-Type R inmiddels zo'n bijzondere verschijning is geworden.
Ook de kleurstelling maakt deze auto speciaal. De carrosserie is uitgevoerd in Anthracite Metallic, een bijzonder diepe zwart-antraciet metallic kleur met een subtiele groenachtige metallic gloed wanneer het licht erop valt. Een prachtige klassieke Jaguar-kleur die perfect samengaat met de uitstraling van de auto.
Diezelfde sfeer komt terug in het interieur. Hier vinden we een prachtig volledig zwart lederen interieur gecombineerd met bijzondere groentint houten sierlijsten. De combinatie van het donkere leder, het hout en de groenachtige metallic gloed in de carrosseriekleur geeft deze Jaguar een ontzettend chique en typisch Britse uitstraling.
De lederen stoelen verkeren in een bijzonder mooie en onbeschadigde staat en zijn uiteraard elektrisch verstelbaar en voorzien van memoryfunctie. Daarnaast beschikt de auto over stoelverwarming, cruise control, stuurwielbediening en voorruitverwarming.
En dan de uitrusting. Zeker wanneer je bedenkt dat deze auto uit 2002 komt, is het bijna indrukwekkend hoeveel techniek Jaguar destijds al in de S-Type R stopte. Zo beschikt deze auto over een touchscreen, originele navigatie, het uitgebreide Alpine audiosysteem, een CD-wisselaar, DVD-wisselaar én zelfs nog een cassettespeler.
Misschien wel het leukste detail vinden we in de middenconsole: de auto beschikt nog over de originele Jaguar Motorola autotelefoon. Een geweldig periodiek correct detail dat helemaal bij een luxe sportsedan uit het begin van de jaren 2000 hoort en tegenwoordig bijna nergens meer aanwezig is.
Ook aan de buitenzijde zijn de kenmerkende R-details aanwezig, waaronder de speciale Jaguar mesh grille aan de voorzijde. De auto staat op zijn originele lichtmetalen velgen, die zich in een onbeschadigde staat bevinden. Rondom liggen bovendien vier zo goed als nieuwe Goodyear Eagle F1 banden.
Een ander bijzonder onderdeel van de uitrusting is het grote elektrische schuif-/kanteldak, waarmee het interieur nog lichter en ruimtelijker aanvoelt.
De auto beschikt daarnaast over een volledige onderhoudshistorie. De bijbehorende boekjes, handleidingen en documentatie zijn aanwezig. Ook bij ons heeft de Jaguar nog een grote onderhoudsbeurt gehad en uiteraard is de auto technisch nagekeken. Daarnaast is de auto inmiddels voorzien van een nieuwe APK.
Voorzien van o.a.:
- Jaguar S-Type R
- 4.2 V8 Supercharged
- Bouwjaar 06/2002
- Slechts 46.500 km
- Anthracite Metallic
- Zwart/antraciet metallic met groenachtige metallic gloed
- Originele lichtmetalen Jaguar velgen
- Velgen in onbeschadigde staat
- 4 zo goed als nieuwe Goodyear Eagle F1 banden
- Speciale Jaguar R mesh grille
- Volledig zwart lederen interieur
- Groentint houten interieurafwerking
- Elektrisch verstelbare stoelen
- Memoryfunctie
- Stoelverwarming
- Elektrisch schuif-/kanteldak
- Alpine audiosysteem
- Touchscreen
- Originele navigatie
- CD-wisselaar
- DVD-wisselaar
- Cassettespeler
- Originele Jaguar Motorola autotelefoon
- Cruise control
- Stuurwielbediening
- Voorruitverwarming
- Volledige onderhoudshistorie aanwezig
- Boekjes en handleidingen aanwezig
- Grote onderhoudsbeurt uitgevoerd
- Technisch nagekeken
- Inmiddels voorzien van een nieuwe APK
- Geen bijkomende afleverkosten – all-in prijs
Dit is niet zomaar een oude Jaguar, maar een bijzonder bewaard gebleven S-Type R met een kilometerstand van slechts 46.500 km. De 4.2 V8 Supercharged, de schitterende Anthracite Metallic kleur, het volledig lederen interieur met houten afwerking en de enorme hoeveelheid originele luxe maken hem tot een heerlijke combinatie van Britse klasse en serieuze prestaties.
Details zoals de originele Motorola telefoon, cassettespeler, DVD- en CD-wisselaar, Alpine audio en het originele navigatiesysteem maken het geheel helemaal af. Juist het feit dat al deze periodiek correcte details nog aanwezig zijn, geeft deze Jaguar ontzettend veel karakter.
Na lange tijd onderdeel te zijn geweest van onze collectie is het nu tijd dat deze S-Type R een volgende liefhebber krijgt. Een unieke Jaguar die je eigenlijk in het echt moet zien om de staat, kleurstelling en uitstraling volledig te kunnen waarderen.
De Jaguar is inmiddels voorzien van een nieuwe APK en staat volledig rijklaar voor zijn volgende eigenaar. Wij werken zonder verplichte afleverpakketten of bijkomende afleverkosten. De geadverteerde vraagprijs is dus gewoon de all-in prijs.
Bij EP Automotive werken we uitsluitend op afspraak – ook in de avonden en weekenden ben je van harte welkom! 🚗
Specificaties
| Brandstof | Benzine |
| Transmissie | Automatisch |
| Carrosserie | Sedan (4 deuren) |
| Kleur | Zwart (Metallic) |
| Aantal zitplaatsen | 5 |
| Aandrijving | Achterwiel |
| Transmissie | 6 versnellingen, Automatisch |
| Aantal cilinders | 8 |
| Cilinderinhoud | 4.196 cc |
| Max. vermogen | 291 kW (396 pk) |
| Max. koppel | 541 Nm |
| Lengte x breedte x hoogte | 4.860 x 1.818 x 14.410 mm |
| Draaicirkel | 11,5 m |
| gewicht | 1.695 kg |
| Max. toelaatbare gewicht | 2.240 kg |
| Trekgewicht geremd | 1.835 kg |
| Trekgewicht ongeremd | 750 kg |
| Inhoud bagageruimte | 400 l |
| Inhoud brandstoftank | 70 l |
| Topsnelheid | 250 km/h |
| Acceleratie 0-100 km/h | 5,6 s |
| Actieradius | 560 km |
| Brandstofverbruik bebouwde kom | 18,5 l/100km (1 op 5,4) |
| Brandstofverbruik buitenweg | 9,2 l/100km (1 op 10,9) |
| Brandstofverbruik gecombineerd | 12,5 l/100km (1 op 8,0) |
| CO2-uitstoot | 314 g/km |
| Energielabel | G |
Opties
- ABS
- Airbag bestuurder
- Airbag passagier
- Electronic Stability Program
- Hoofd airbag
- Traction Control
- Zij-airbags
- Airconditioning
- Armsteun
- Centrale deurvergrendeling met afstandsbediening
- Centrale vergrendeling
- Climate Control
- Cruise Control
- Elektrische ramen
- Elektrische stoelverstelling
- Stuurbekrachtiging
- Boordcomputer
- CD
- Lederen bekleding
- Lederen stuurwiel
- Multifunctioneel stuurwiel
- Sound system
- Sportstoelen
- Elektrisch verstelbare buitenspiegels
- Getinte ramen
- Lichtmetalen velgen
- Mistlampen
- Xenon verlichting
- Alarm
- Sportonderstel
- Startonderbreker




































