AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Verdere vertraging bij bouw Tesla Model 3
Tesla schuift productiedoelstelling voor zich uit
171
Tesla heeft een productiedoelstelling van zijn Model 3 verder voor zich uitgeschoven. De maker van elektrische auto's denkt nu niet eerder dan halverwege dit jaar 5.000 exemplaren per week te kunnen afleveren.
In oktober, november en december werden in totaal nog maar 1.550 exemplaren van de Model 3 gebouwd. Dat was fors minder dan kenners hadden verwacht. Die rekenden op bijna het dubbele aantal.
Het zit Tesla al langer tegen bij de productie van de Model 3. Dat is de nieuwe auto die door Tesla in juli is geïntroduceerd als de elektrische auto voor de massa. De autobouwer heeft handenvol geld gestoken in allerlei robots, assemblagelijnen en andere zaken die nodig zijn voor de bouw van de Model 3.
Vooralsnog steekt de levering nog schril af bij de andere, duurdere modellen. In totaal leverde Tesla in het vierde kwartaal 29.870 voertuigen af, tegen ruim 25.000 in de voorgaande periode.
Ontdek deze auto's in de occasionvergelijker
PRIVATE LEASE Tesla Model 3
Lees ook
Nieuws

Tussen kaal en kaal zit bij de Tesla Model 3 en Y een verschil
Nieuws

Wel stijging in aantal verkochte Tesla's, maar minder dan verwacht

Joesoef (48) rijdt al 700.000 km in zijn Tesla Model 3 met originele accu: 'Kijken hoe lang nog'
Nieuws

Tesla Model Y en Model 3 Standard alweer geschrapt
Nieuws




