Gordon Murray start eigen automerk

Bouwen op kleine schaal

Gordon Murray Automotive

Niemand minder dan Gordon Murray start een eigen automerk. Onder de noemer Gordon Murray Automotive worden naar verwachting opmerkelijke modellen in kleine schaal geproduceerd.

Gordon Murray, een van de grote denkers achter de illustere McLaren F1, heeft zich de laatste jaren achter de schermen beziggehouden met de ontwikkeling van innovatieve lichtgewicht techniek. Zo heeft Murray zich bemoeid met de compacte Shell Concept Car én de sportieve Sports Ride Concept van Yamaha. Nu gaat Murray met een eigen merk in kleine schaal auto's bouwen.

Gordon Murray Automotive is de naam van het bedrijf dat net als veel van Murray's recente creaties gebruikmaakt van de iStream-techniek. Verwacht dus in ieder geval een uit koolstofvezel opgetrokken basis. De nieuwe fabrikant laat weten dat zijn eerste model een auto wordt die teruggrijpt op de basisprincipes van - daar is hij weer - de McLaren F1. Tevens wil Gordon Murray Automotive auto's bouwen voor 'externe klanten'. Het lijkt erop dat het bedrijf daarmee dus ook auto's voor andere fabrikanten wil bouwen. Gordon Murray Automotive valt overigens onder de vleugels van het grotere Gordon Murray Design.

Lezersreacties (10)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.