Aston Martin V12 Vantage S ook met handbak

Modeljaarupdate voor razendsnelle Brit

Aston Martin V12 Vantage S
Aston Martin V12 Vantage SAston Martin V12 Vantage SAston Martin V12 Vantage SAston Martin V12 Vantage SAston Martin V12 Vantage SAston Martin V12 Vantage SAston Martin V12 Vantage SAston Martin V12 Vantage SAston Martin V12 Vantage SAston Martin V12 Vantage SAston Martin V12 Vantage SAston Martin V12 Vantage SAston Martin V12 Vantage SAston Martin V12 Vantage SAston Martin V12 Vantage S
Aston Martin heeft zijn V12 Vantage S een modeljaarupdate gegeven. De spectaculaire Engelsman is nu ook met een handbak leverbaar.

De V12 Vantage S kennen we al even, al zendt de versie tot we tot op heden kenden zijn vermogen middels een Sportshift III-transmissie naar de achterwielen. De V12 Vantage S van modeljaar 2017 is nu ook met de hand te temmen.

Eerder liet Aston Martin weten het laatste sportwagenmerk te willen zijn dat nog een handbak in zijn modellen kan leveren. Ook nu zegt Aston Martin zich te richten op "de ware puristen" die altijd "de connectie met de auto willen voelen met een handgeschakelde transmissie".

De handbak heeft zeven versnellingen en heeft de bekende dog-leg-indeling waarmee de meest gebruikte versnellingen tegenover elkaar zitten. Zo zitten niet de eerste en tweede versnelling, maar de tweede en derde versnelling tegenover elkaar. Ook het vierde en vijfde verzet zitten recht tegenover elkaar. De transmissie beschikt eveneens over 'AMSHIFT', een systeem dat 'heel-and-toe' terugschakelen simuleert. De Vantage V12 Vantage S geeft zelf tussengas! In 3,9 tellen staat de 100 km/h op de klok. Doorsprinten doet hij tot 330 km/h.

De handgeschakelde transmissie heeft in het thuisland geen meerprijs ten opzichte van de versie met automaat. Aan de 6.0-liter metende V12 is niet gesleuteld.

Verder brengt Aston Martin een nieuw Sport-Plus Pack naar de Vantage S. Met dit pakket kan gekozen uit vijf carrosseriekleuren en kunnen zaken als de diffuser en de spiegelkappen in een andere kleur worden gespoten. Ook 10-spaaks lichtgewicht wielen maken deel uit van het Sport-Plus-feestje.

Modeljaar 2017 heeft ook gevolgen voor de Vantages met V8, deze heten nu V8 Vantage S. Op technisch vlak blijven ze ongewijzigd, wel worden ze optisch marginaal aangepast. Alle modellen beschikken voortaan over het nieuwe AMi III-infotainmentsysteem.

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (17)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.