En dat is 3: Mazda Hakaze
Hier is de Hakaze concept car, de derde uit een serie van drie die de toekomst van het Mazda vorm moet geven. De Hakaze hint naar de opvolger van de Mazda 3.
Ook de Mazda Hakaze volgt de Nagare-ontwerpfilsofie van Mazda's chefontwerper Laurens van den Acker. Het is volgens het Japanse merk een cross-overcoupé met roadsterinvloeden. De Hakaze is speciaal ontworpen voor actieve en sportieve mensen als kitesurfers.
De Hakaze combineert een sportief rijgedrag met een hoge zit en een open dak. De concept car meet 4,42 meter, is 1,89 meter breed en 1,56 meter hoog. Opvallend is dat Mazda deze buitenmaten in het persbericht nadrukkelijk afzet tegen
Mazda onthult de Hakaze op de Autosalon van Genève, die op 6 maart van start gaat. Zijn voorgangers waren de Ryuga (een vierdeurs coupé) en de Nagare (een auto met een vierpersoons interieur en vleugeldeuren).