Renault, Nissan en Mitsubishi besparen meer

'Alliance 2022' goed op weg

Renault Nissan Mitsubishi logo Alliance 2022
In 2017, het eerste volledige jaar waarin Mitsubishi onderdeel uitmaakte van de Renault Nissan-alliantie, bespaarden de drie merken naar eigen zeggen maar liefst 5,7 miljard euro. In 2016 kwam de besparing nog uit op 5 miljard, een verschil van 14 procent.

Renault-Nissan-Mitsubishi bespaart dat mooie bedrag onder meer door platformen en motoren te delen, maar heeft bijvoorbeeld ook gezamelijke onderdelenmagazijnen in Europa, Azië en Australië. Gezamelijk verkocht het samenwerkingsverband, waar onder meer ook Lada en Datsun onder vallen, 10,6 miljoen voertuigen. Het delen van onderdelen moet de komende jaren steeds meer gaan gebeuren, een intentie die uitgebreid is vastgelegd in de toekomstvisie Alliance 2022. Over vier jaar moet de grootste alliantie in de automobielindustrie een jaarlijkse besparing van 10 miljard euro opleveren, onder meer door het aantal verschillende platforms drastisch terug te dringen.

In Europa is de samenwerking tussen Renault en Nissan al vergevorderd, wat onder meer tot uiting komt in de sterk op Renault-techniek leunende Micra. In Japan zijn juist Mitsubishi en Nissan echter lekker op weg. Daar ontwikkelen de merken onder meer samen piepkleine Kei-cars.

Lezersreacties (33)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.