AutoWeek Top 50: SsangYong Rodius

Shrek op wielen

SsangYong Rodius
De AutoWeek Top 50 is een lijst van de - in onze ogen - 50 belangrijkste auto's van de afgelopen 25 jaar. Dus vanaf 1990, het geboortejaar van AutoWeek. Elke week zet één van de redacteuren een kandidaat voor de eindlijst in het zonnetje. Deze week zet Frank Jacobs de SsangYong Rodius in de schijnwerper.

SsangYong is in Europa een echte achterhoedespeler. Veel minder dan Kia en Hyundai doen ze hun best om de westerse smaakpapillen te gerieven. Toegegeven, met de Korando en de Tivoli zijn ze hard op weg naar betere tijden. Op Department Naver (Namen Verzinnen) van SsangYong Headquarters in Seoul zijn ze dol op samentrekkingen en andere woordspelletjes. Korando stond voor Koreans Can Do, Tivoli is I Lov it met een spiegeltje en het mooiste pareltje was Rodius, waar we de woorden Road en Zeus in moesten zien. Waarmee maar aangegeven diende te zijn dat deze auto de heer van de weg was. Mijn kennis van het Koreaans is vrij overzichtelijk. Jammer, ik zou best willen weten wat 'dakkapel' is. Dat is de naam die de Rodius in ons land kreeg, al gauw na zijn aantreden in 2005. Een eigen troetelnaampje, daarmee kan hij zich scharen tussen de Snoek, de Eend en de Kattenrug; niet het minste gezelschap. Gebaseerd op het toenmalige S-klasse chassis was de Rodius gigantisch, waardoor hij met gemak een zevenkoppig gezin verzwolg in zijn absurd lelijke lijf. Mobi Dick op wielen.
Maar hoe je het ook wendt of keert, niemand anders bood destijds zo veel ruimte voor zo weinig geld en wees eerlijk, van het schuurtje achter in jouw tuin worden ook geen posters gedrukt. De Rodius was groter dan de Grand Espace en de Voyager en je kon van de tweede en derde zitrij twee slaapplaatsen maken. Overigens alleen geschikt voor mensen in blakende gezondheid, want je wilde in deze auto niet dood gevonden worden.
Tot zover het 'lekker gemakkelijk afzeiken', want zoals gezegd was de Rodius wel degelijk een pionier met lef. Net als later de Actyon, door iedereen verguisd, maar later geïmiteerd door BMW. En daarom verdient hij als dappere antiheld een plek in deze lijst. Ondanks het feit dat er maar iets meer dan honderd werden verkocht in ons land, waarvan een groot deel op blauw kenteken. Inmiddels is de tweede generatie Rodius op de markt en die ziet er zowaar heel aardig uit. En dat vinden we bijna jammer. Shrek moet Shrek blijven.

Lezersreacties (69)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.