Honda gunt Europa Jazz Prototype
Het wordt ook wel eens tijd dat we in Europa een nieuwe Jazz krijgen, want de nieuweling rijdt al enige tijd rond in Japan. Daar heet-ie Honda Fit.
De Jazz groeit ten opzichte van de huidige generatie met 15 mm. De wielbasis is zelfs 30 mm langer. Dat betekent extra ruimte voor de inzittenden.
De auto staat op het nieuwe Compact Global Platform, dat het merk ook voor de nieuwe HR-V gaat gebruiken. Een belangrijk kenmerk van het platform is de centraal geplaatste brandstoftank, die ook weer voor meer binnenruimte zorgt.
Een nieuwe wielophanging zorgt voor betere rijeigenschappen. Tegelijkertijd verbetert deze ook het comfort voor de inzittenden.
Honda zal in de Jazz een nieuwe benzinemotor introduceren. Deze 1.3 i-VTEC is te koppelen aan een handgeschakelde zesbak of een CVT-automaat.
We moeten nog wel even geduld hebben voor de definitieve auto bij de dealers staat. Dat zal namelijk niet voor de zomer van 2015 zijn, aldus het Japanse merk.