AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Wie de schoen past...
20
Niet dat je tegenwoordig nog echt opschiet op de weg in de vakantieperiode, want ook dan is het asfalt nog druk bezet, mede door de vakantiespreiding, maar dat de vakantie er opzit, is toch nog altijd merkbaar. Niet in de laatste plaats vanwege de grote hoeveelheid vrachtwagens die het asfalt wederom bevolken.
Dat ze op diverse plaatsen in het land een deel van de dag rechts moeten houden, maakt dat de stagnatie op de linkerbaan van de snelweg vermindert; een goeie maatregel, derhalve. Maar daar waar vrachtauto's wel weer mogen inhalen, doen de jongens van de grote weg dat soms met zoveel agressie, dat het nauwelijks verwonderlijk is dat er om de haverklap een truck op z'n kant gaat. Gevaarlijk zwiepend wisselt een combinatie nogal eens van rijbaan. En het lijkt wel of sommige chauffeurs daarbij nauwelijks gebruik maken van hun achteruitkijkspiegels; kleinere verkeersdeelnemers als personenauto's worden gewoon gesneden en lomp opzij gedrukt. Een heftige remingreep van de in het nauw gedreven auto's voorkomt dan menigmaal ternauwernood een aanrijding.
Aan één kant begrijpelijk dat vrachtwagenchauffeurs zonder een spoor van twijfel radicaal hun truck naar de linkerbaan sturen; andere weggebruikers sluiten immers koortsachtig de gelederen zodra een vrachtwagen aanstalten maakt naar links te komen om 'm toch maar voor te zijn. Aan de andere kant wekken de gevaarlijke situaties waarin de beroepschauffeurs hun medeweggebruikers soms brengen irritatie. En de laatste gedachte heeft de overhand, getuige de haast waarmee het overige verkeer probeert voor een vrachtwagen te komen.
Logisch ook; wanneer je achter twee elkaar inhalende grote jongens terechtkomt, duurt het wel even totdat je weer vrij baan hebt. Dat inhaalverbod, dat mag nog wel wat verder worden uitgebreid; niet alleen vanwege de doorstroming op de snelweg, maar ook om de vrachtwagenchauffeurs die het niet kunnen nalaten om misbruik te maken van het recht van de sterkste en daarmee medeweggebruikers in gevaar brengen in te tomen. Gelukkig zijn er voldoende chauffeurs die er blijk van geven hun beroepseer nog hoog in het vaandel te houden. Laten we die dus niet te na komen. Maar wie de schoen past, trekke hem aan.