Stoeltjes in de berm

Aan het werk op de klapstoel
Langs de wegen rondom het vliegveld van Barcelona wemelt het van de prostituees. Om de paar honderd meter zit een hoertje in de brandende zon op klanten te wachten. Je zou zeggen dat ze in een streng katholiek land als Spanje lang kunnen blijven wachten, maar niets is minder waar. Regelmatig zie je de dames voorovergebogen voor een openstaand autoraampje, onderhandelend. En even regelmatig zie je een verlaten campingstoeltje staan en dan weet je; ergens komt een Spaanse huisvader wat later thuis.
Je kunt best lol hebben met die dames. Zo had een collega van een ander blad tijdens een introductie de goede smaak om de auto bij zo'n hoertje op de vluchtstrook te zetten en de rechterzijruit omlaag te doen. Zijn bijrijder, een wat schuchtere autojournalist, stond volkomen onverwacht oog in oog met een dame die hem van alles voorstelde. Hij schijnt drie tinten roder te zijn geworden.
Steeds als ik in die regio rij, krijg ik bij het zien van die vluchtstrookhoertjes een onverklaarbaar déjà vu. Hoewel in Nederland, in tegenstelling tot Spanje, prostitutie is toegestaan, zie je langs de A2 geen hoeren zitten. Gisterenavond, toen ik mijn fotoarchief zat op te schonen, viel het puzzelstukje ineens op zijn plaats. Campingstoeltjes langs de weg? Dat ik daar niet eerder op ben gekomen. Natuurlijk hebben wij die ook, alleen zitten daar geen hoeren op.

Lezersreacties (17)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.