AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Spyker krijgt geld!
18
Lees ik net op Teletekst toch zoiets raars: wil een Indiase miljardair, een vent uit Tata-land, samen met Michael Mol het Spyker F1-team kopen. Achtentachtig miljoen moet de grap kosten. Dan ga je in een tijd van begrotingsbesprekingen rekenen en stel je vast: dat zijn haast 3000 modale jaarsalarissen voor drie keer niks. Daar kunnen ministers van sociale zaken een hoop armoede van bestrijden.
Misschien is het een ontzettend domme vraag – en ik geef toe, van autosport weet ik he-le-maal niks – maar ik zou zo verschrikkelijk graag willen weten waarom. Lui die heel rijk zijn, en die dus weten hoe je geld verdient, steken toch geen kapitalen in een bodemloze put? Staan ze echt te popelen om weer een seizoen de hekkensluiter uit te hangen? Hopen ze op te rukken naar de middenmoot, een tikje hogerop maar andermaal op mijlen afstand van een podiumplaats? Willen ze geld verdienen? Waaraan dan? Aan Spyker F1-petjes? Of is het echt alleen de eer, de jongensdroom, stupide ijdelheid? Wie het me in drie zinnen kan uitleggen heeft mijn eeuwige zegen.
De koop schijnt bijna rond te zijn. De bodemloze put is voor heel even tot de rand gevuld. Misschien kan Spyker daar wel echte auto's van gaan bouwen. En zwabbert Estelle Gullit straks met een oerhollandse blingbling-suv door de PC Hooft. Je weet maar nooit!

Bas van Putten
Columnist/Schrijver
Bas van Putten is schrijver en columnist voor diverse kranten en tijdschriften. Zijn wortels liggen in de muziek, maar zijn hart gaat al jaren uit naar auto's.
Lees ook
Weblogs
Weblog Bas – Met de Copen naar Hamburg is spelen met je leven
Weblogs
Weblog Bas - Geef die kleintjes subsidie
Weblogs
Weblog Joas – Hoffelijk rijden: ga op les in de VS
Weblogs
Weblog Bas – Waarom een elektrische GTI een illusie is
Weblogs