Kilo's tellen, grammen niet

Belasting

Zo zit ik net de nieuwe autobelastingplannen door te spitten. Nu ongeveer half Nederland zijn toevlucht heeft gezocht tot de belastingvrije auto, lijkt de wal het schip te keren. De BV Nederland raakt in financiële nood, mede door de steeds maar verder afnemende stroom van inkomsten uit autobelastingen. Minder BPM, minder MRB, minder inkomsten uit de fiscale bijtelling, minder inkomsten uit de accijns (auto's zijn zuiniger, dus wordt er minder getankt), minder BTW; de consument vaart er wel bij, de staat niet. De honger naar geld blijft, dat is evident.

Dus is het in 2014 al weer uit met de pret. We gaan gewoon weer MRB betalen voor onze 95-grams dieseltjes en 110 grams benzinestokers. De uitstoot is echter niet bepalend voor het tarief, maar het gewicht van de auto. Zoals dat nu ook al het geval is. Da's op zijn minst bijzonder, aangezien je zou verwachten dat zuinige auto's ook na 2014 gestimuleerd moeten worden. Zeker, de zogeheten slurptaks zorgt voor een scheiding aan de poort, maar degene die nu met een belastingvrij karretje rijdt, kan weer aansluiten in de rij voor de kassa.

Overigens ben ik nooit voorstander geweest van die rigide grenzen. Ze werken marktverstorend. De ene auto gratis, de andere staat voor het volle pond in de boeken. Maar straks is alles weer bij het oude. Zo ongeveer dan. Het is jammer dat er wat autobelastingen betreft een kortetermijnpolitiek wordt bedreven. Op die manier weten de branche en de autokoper nooit wat hem boven het hoofd hangt. In ieder geval weten we nu dat - wat de mrb betreft - in de toekomst de kilo's weer tellen en niet de grammen.

Een idee voor alle huidige tax-freerijders om t.z.t. hun gram te gaan halen op het Binnenhof? Met een stoet van tienduizenden toeterende Aygo's, Mito's, Punto's, Polo's, C1's, 107's, Picanto's, Rio's, DS3's, C3's, Fabia's, Ibiza's, Prii, Auri, Insights, Civics, Cuores, 500's, Panda,s, Fiesta,s, i10's, Jazzen, CT 200h's, Micra's, Pixo's, Agila's, Corsa's, Twingo's, Clio's, Alto's, Smarts, iQ's, Yari, Ups, Mii's, Citigo's, Sparks, Ypsilons, Mazda2's en Aveo's door Den Haag. De schoonste optocht ooit!

Lezersreacties (77)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.