AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Het Sjonnie-stadium
128
Een BMW begint zijn leven duur en puur. Zelfs het uitzinnigste lichtmetaal, zolang het af-fabriek is, kan hem niet van zijn waardigheid beroven. 't Is pimp, maar puur natuur.
Dan zakken de prijzen, harder en harder. Het duurt even voor de glans eraf is. Een tweedehands E60-rijder kan jaren rondrijden met de allure van een eerste eigenaar. Gepimpte 5-series van de jongste generatie heb ik nog niet gespot. Maar dat is bij BMW's een kwestie van tijd. Op een dag zakt de prijs door de prestigebodem, belandt de eerste 7 met twee ton op de teller in het handelaarscircuit en schroeft de eerste sjonnie, om te bewijzen dat hij echt van hem is, witte achterlichten op zijn X5.
Zo'n auto zag ik, tot mijn leedwezen, in Limburg staan. Op zo'n moment weet je dat het over en uit is voor de oude X. Hij heeft het sjonnie-stadium bereikt. Hij is voorgoed gebrandmerkt, voorgoed tweedehands. Zijn laatste eerste eigenaars rennen nu gillend naar de dealer voor een nieuwe.
Bas van Putten
Columnist/Schrijver
Bas van Putten is schrijver en columnist voor diverse kranten en tijdschriften. Zijn wortels liggen in de muziek, maar zijn hart gaat al jaren uit naar auto's.