Het beste Golfsmoel sinds de I
Veel middenklassers hebben er last van; scheve koplampen. Ze kijken als een slecht gelift gezicht met onnatuurlijk opgetrokken wenkbrauwen de wereld in. De Astra heeft dat, Peugeots hebben dat, de Golf V had dat. De achterliggende gedachte is dat schuin dynamisch werkt; het booskijker-effect. Meestal pakt het fataal uit. Het staat oenig, schaapachtig, karakterloos. Je krijgt driehoeksogen. En dat zijn geen ogen.
Daarom is het front van de nieuwe Golf zo goed. Bij VW hebben ze het probleem opgelost door zowel boven- als onderkant van de koplampunits schuin op te laten lopen, waardoor je toch het effect krijgt van een rechthoek. De knik die beide lichtbakken maken ten opzichte van de ongenaakbare horizontale lijnen in grille en bumper werkt fantastisch. Achteraf wordt me duidelijk waarom ik op de autobeurs in Parijs, zonder precies te begrijpen waarom, steeds rondjes om die auto liep en bovenstaande foto maakte. Ik vind de Golf VI een ongelofelijk strak ontwerp, het beste Golfsmoel sinds de Golf I. Hier verraadt zich onmiskenbaar de meesterhand van VW's ontwerpchef Walter de' Silva, die als eerste VW-tekenaar sinds Hartmut Warkuss heeft begrepen waar het bij VW om draait: tijdloze hoeken. De Scirocco vind ik zo mogelijk nog mooier, trouwens. Nog lager, nog breder, nog gemener. De VW-liefde is weer helemaal terug in huize Zondagsrijder.

Bas van Putten
Columnist/Schrijver
Bas van Putten is schrijver en columnist voor diverse kranten en tijdschriften. Zijn wortels liggen in de muziek, maar zijn hart gaat al jaren uit naar auto's.