Drink meer bier!

Coors

Onlangs maakten we op deze plaats melding van een op bio-ethanol rijdende Saab. Dat goedje is een milieuvriendelijk alternatief voor benzine. Het wordt gewonnen uit biomassa, plantenafval, zeg maar.

In Amerika is Coors een grote producent van bio-ethanol. Wat Coors is voor een bedrijf? Een bierbrouwer! Kijk, dat opent perspectieven. In een inmiddels negen jaar oude brouwerij produceert Coors per jaar dik zeven miljoen liter alternatieve autobrandstof uit restafval dat ontstaat bij het bierbrouwen. Ook gemorst bier wordt direct in een pijpleiding opgevangen om te dienen als grondstof. Bier is een goede grondstof omdat uit granen en gist veel energie gewonnen kan worden.

Overigens is de productie van Coors maar één procent van de hoeveelheid ethanol die in Colorado - de thuisstaat van de brouwer - wordt gebruikt. Doch geen paniek, want de productie van ethanol bij Coors wordt binnenkort verdubbeld omdat er een tweede brouwerij bijkomt die het goedje produceert.

Nu staat Nederland ook bekend als land waar veel bier wordt gebrouwen. Als de brouwerijen hier ook ethanol gaat produceren en we met z'n allen een beetje stevig doorpilsen, rijdt de automobilist binnenkort dankzij de fanatieke bierconsument milieuvriendelijke kilometers. Geen dank, 't is graag gedaan!

Lezersreacties (11)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.