De wondere wereld van verzekeraars

Inbreker
Mijn Peugeot 205 was verzekerd bij Polis Direct. Die firma claimt altijd tien procent goedkoper te zijn dan de gunstigste concurrent, en omdat ik destijds geen tijd had het allemaal uit te zoeken, heb ik deze Bovag-dochter maar op haar blauwe ogen vertrouwd. De negen schadevrije jaren die ik voor de aanschaf van mijn 205 had opgebouwd, moest ik bewijzen met zogenaamde royementsverklaringen, schriftelijke bevestigingen van de leasemaatschappijen van wie ik in die periode auto's had bereden. Ik moest de originelen (die maar één keer worden afgegeven) opsturen naar Polis Direct.
Tot dusverre niks mis mee, maar nu heb ik een tweede auto voor erbij gekocht. Ook die wil ik, trouwe klant als ik ben, bij Polis Direct onderbrengen. Helaas, een offerteaanvraag met alle details over mijn MX-5 resulteert enkele dagen later in een aanbieding voor verzekering van een 323. Ik bel ze op en vraag een nieuwe offerte. Wanneer ik ze duidelijk heb gemaakt dat het om een cabriolet gaat, loopt de weg dood. Polis Direct wil zo ongeveer dat ik de auto 24 uur per dag laat omringen door een knokploeg. Het feit dat mijn MX-5 alleen op mooie vakantiedagen de weg op komt, als een baby wordt vertroeteld en voor de rest in een afgesloten garage staat, helpt niet.
Graag of niet, denk je dan. En zo kom ik terecht bij Univé, waar mijn nieuwe aanwinst wél welkom is. Alleen; of ik de royementsverklaringen even wil overleggen. Tja, die heeft Polis Direct. Ik bel ze op, maar ze weigeren de stukken toe te sturen. Alleen wanneer ik de verzekering van mijn 205 beëindig, zijn ze bereid om zelf te verklaren dat ik een aantal jaren geen brokken heb gemaakt. Maar ja, Polis Direct heeft een opzegtermijn van drie maanden... tenzij ik de auto verkoop. Dus moet ik die tijd het volle pond betalen over mijn MX-5?
Nee. We hebben de 205 op naam van mijn vrouw overgezet, waarna zij haar auto meteen heeft ondergebracht bij Univé. Geluk bij een ongeluk: die bleken ook nog eens stukken goedkoper te zijn dan Polis – gegarandeerd de laagste premie - Direct. En ondertussen vraag ik mij af of het mogelijk is aangifte te doen van verduistering. Polis Direct heeft immers mijn papieren, het enige waarmee ik kan bewijzen jarenlang schadevrij te hebben gereden en dus veel geld waard, alleen ter inzage gekregen en houdt ze nu.

Lezersreacties (22)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.