AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
De spade de grond in
31
Dames en heren, jongens en meisjes... Groot nieuws! Ik heb afgelopen week een politicus kunnen betrappen op het nakomen van zijn beloftes. Boeren, burgers, buitenlui; zegt het voort! Ik geef u vier kernwoorden: Camiel, Eurlings, Verbreden, A4.
Waar ik het over heb? Wel, afgelopen week werd bekend dat de Eerste Kamer de Snelwet Wegverbreding van minister Eurlings heeft goedgekeurd. Dit betekent dat er nog aan het einde van het jaar begonnen wordt met het aanpakken van dertig knelpunten in het vaderlandse wegennet, waaronder het verbreden van het hopeloos verouderde stukje tweestrooks snelweg bij Leiderdorp. Kijk, daar worden we nou vrolijk van! Toen minister Eurlings aantrad had ik een hard hoofd in al zijn mooie woorden. 'De spade gaat de grond in, dit kan zo niet langer', sprak-ie veelbelovend. Camiel is op zich een verfrissend vlotte verschijning in het Haagsche perkamentenhuis, maar ik heb hoe dan ook m'n bedenkingen bij de mooie praatjes van bewindvoerders. Nu blijkt die eens ongegrond, want geheel volgens Eurlings' belofte gaat de spade later dit jaar wel degelijk de grond in. Dat verdient applaus, dit soort slagvaardigheid moeten we aanmoedigen.
Ik lees in de berichtgeving dat er 'onder meer soepeler wordt omgesprongen met milieueffectrapportages'. In de praktijk betekent dit dat projecten niet langer om de haverklap worden stilgelegd omdat bepaalde groeperingen bijvoorbeeld beweren dat de aanleg van bredere snelwegen een nadelig effect heeft op het leefgebied van de Noorse spitsneuswitpuntwoelmuis, of hoe die lieve beestjes ook heten. Dat is al een goed gegeven, maar het mooiste vind ik nog dat we met zijn allen hebben kunnen vaststellen dat 'Us Camielleke' zich, tussen het inzingen van Carnavalskrakers, en het rondrijden in 'n elektrische Lotus door wel degelijk bezig houdt met zaken waar we allemaal beter van worden. Even afwachten hoe de plannen zich in de praktijk ontvouwen, maar vooralsnog: hulde!
Lees ook
Weblogs
Weblog Bas – Met de Copen naar Hamburg is spelen met je leven
Weblogs
Weblog Bas - Geef die kleintjes subsidie
Weblogs
Weblog Joas – Hoffelijk rijden: ga op les in de VS
Weblogs
Weblog Bas – Waarom een elektrische GTI een illusie is
Weblogs