Volkswagen Touran 1.4 TSI Highline (2015)
Ideale schoonzoon, maar een tikje saai
Onderhuids is er een compleet nieuwe architectuur toegepast, maar zijn innerlijke kwaliteiten zijn als vanouds; veel ruimte, slimme voorzieningen en veelzijdigheid. En zeven zitplaatsen, in dit geval. Die zeven stoelen (een optie van € 684) wil je hebben, want ze maken de Touran nog veelzijdiger. Bruikbaarheid is de hoofdreden om een MPV aan te schaffen. Welnu, het lijkt alsof ze in Wolfsburg over werkelijk élk detail van het interieur hebben nagedacht. Zo kun je de rolhoes van de bagageruimte opbergen onder de laadruimte zodra je alle zeven stoelen in gebruik hebt. De passagiers op de middelste zitrij beschikken over vliegtuigtafeltjes, terwijl er in de rugleuning van de voorstoelen niet alleen een grote opbergtas zit, maar ook een kleiner vakje voor een smartphone of oordopjes. Ze zijn overigens pas standaard op de geteste Highline-uitvoering. De Touran biedt middenin drie vrijwel gelijkwaardige zetels, die goed zitten. Voor € 213 extra levert Volkswagen geïntegreerde kinderzitjes.
De ergonomie is goed voor elkaar, de 'fit en finish' netjes. De zitpositie is als in een 'normale' personenauto, al wordt het beeld vertroebeld door de uitstekende voorstoelen in deze Touran Highline: ze kosten € 416 extra, maar zijn op veertien manieren verstelbaar en bevatten een massagefunctie. Typisch een optie waar je geen spijt van krijgt.
Over opties gesproken: je kunt je ouderwets uitleven. De geteste uitvoering kost € 49.077, maar een hoop voorzieningen kun je missen.
De Touran gedraagt zich rustig, strijkt oneffenheden effectief glad en bewijst zich zo als een prettige reisauto. Daar staat tegenover dat de Touran weinig rijplezier biedt: het sturen gaat gevoelloos, hij communiceert nauwelijks met je handen en billen en gedraagt zich als een goeiige lobbes. Wil je af en toe een leuk bochtje pakken, dan is dit niet je auto.De 1.4 TSI presteert goed, maar wordt mak gehouden door de DSG-versnellingsbak, die erg vlot door de verzetten klimt. Goed voor de verbruikscijfers, niet voor de levendigheid.
Ook dáárvoor heeft Volkswagen een oplossing: de optionele 'rijprofielinstelling'. Die kost € 115 en dan kun je zelf bepalen hoe fel de motor en bak reageren op bewegingen van het gaspedaal. Soepel toeren doet de Touran met deze aandrijflijn uitstekend en daar zal hij veel kopers ruimschoots tevreden mee maken.
Video
Helaas kunnen wij deze video niet weergeven, omdat je niet akkoord bent gegaan met de
cookie voorwaarden.
Onze video speler heeft rechten nodig voor de "Social Media".
Wijzig je cookie instellingen
Oordeel
De Volkswagen Touran is als een ideale schoonzoon. Want wat heeft-ie z’n zaakjes goed op orde… Hij past indrukwekkend goed bij de wensen van de doelgroep. Toch valt er iets op aan te merken, want zijn rijgedrag is erg kleurloos, de alertheid van de aandrijflijn verdient ook wel wat kanttekeningen en met wat fijne opties is de Touran ronduit prijzig.
Signalement
Merk | Volkswagen |
---|---|
Model | Touran 1.4 TSI Highline |
Carrosserie | 5-deurs, mpv |
Transmissie | 7 versnellingen, automaat met dubbele koppeling |
Aandrijving | voorwielaandrijving |
Nieuwprijs | € 41.065 |
Specificaties
Brandstof | benzine |
Motor | 4-cil. in lijn |
Cilinderinhoud | 1.395 cc |
Maximaal vermogen | 110 kW / 150 pk bij 5.000 tpm |
Maximaal koppel | 250 Nm bij 1.500 tpm |
Inhoud brandstoftank | 58 l |
Lengte / breedte / hoogte | 4.527 mm / 1.829 mm / 1.659 mm |
Wielbasis | 2.791 mm |
Massa leeg | 1.376 kg |
Laadvermogen | 724 kg |
Aanhangermassa geremd / ongeremd | 1.500 kg / 730 kg |
Banden | 205/60R16Prijzen |
Topsnelheid | 209 km/h |
Acceleratie 0-100 km/h | 8,9 s (fabrieksopgave: 8,9 s) |
Acceleratie 50-80 km/h in D | 4,3 s |
Acceleratie 80-120 km/h in D | 8,1s |
Brandstofverbruik | 5,4 l/100km |
CO2-uitstoot | 125 g/km |
Had je deze auto's al gezien?
Lezersreacties (144) (gesloten)
De discussie is gesloten.
Reageren is niet meer mogelijk.