Rij-impressie - DS 4
65 reacties
Video
Helaas kunnen wij deze video niet weergeven, omdat je niet akkoord bent gegaan met de
cookie voorwaarden.
Onze video speler heeft rechten nodig voor de "Social Media".
Wijzig je cookie instellingen
0 seconds of 0 secondsVolume 90%
Press shift question mark to access a list of keyboard shortcuts
Sneltoetsen
Shortcuts Open/Close/ or ?
Start/PauseSpatiebalk
Volume Verhogen↑
Volume Verlagen↓
Vooruitspoelen→
Terugspoelen←
Ondertiteling Aan/Uitc
Fullscreen/Volledig Scherm Verlatenf
Geluid Dempen/Geluid Terug Aanzettenm
Decrease Caption Size-
Increase Caption Size+ or =
Vooruitspoelen %0-9
Lezersreacties (65) (gesloten)
Kortom: de DS 4 lijkt net zo duur als de meeste andere C-segmenters.
Voor eenzelfde motor bij een Golf moet je meteen de GTI versie hebben en ook bij andere merken in het C-segment wordt een motor met zoveel pk simpelweg niet geleverd of pas bij een veel duurdere sport variant van die auto.
Verder is het interieur van deze auto zeer netjes. Netter bijvoorbeeld dan een Golf GTI of Ford Focus.
Maar hoe vaak noemde hij het woord premium? 8x? 10x?
Na bijna 2 (v/d 5.20) minuten tamelijk cynisch commentaar over premium wordt FJ eindelijk concreet.
Dat doet "DAS MAGAZIN" Auto-Motor-und-Sport beter / met minder 'premium' fixatie:
Roemen o.m. het weg gedrag, 180 pk diesel en comfort.
Europa reeds akl jaren DS toen DS pas in China werd geintroduceerd.
DS is helemaal niet primair voor China bedacht!
Op iedere DS maakt PSA 2 tot 3x meer marge in vergelijk tot de vergelijkbare Citroen
Vroeger stond Premium voor extra kwaliteit. Maar dat is allang niet meer zo. Ook niet bij Mercedes en consorten.
verder: tja, de DS4 heb k nooit iets gevonden. En zo heel duur issie ni. kijk naar concurenten met gelijke motorisatie en gelijke uitrusting en kijk dan nog eens naar de prijs, dan valt ie al bij al nog mee. Maar toch zou ik dan voor de C4 kiezen (of 308 of Golf of Astra of mazda 3 of ...)
Interieur is wel erg mooi zeker qua materialen en kleuren, alhoewel er wat rare hoeken en lijnen inzitten.
@Lennie, bedoel je met "miep miep zoef" dieselgate?
Het heeft vanaf de eerste dag gevoeld als een design object in een wereld vol Ikea en Leenbakker. Elke keer instappen en met plezier wegrijden - terwijl je er ook nog eens gewoon mee voor kan rijden bij je klanten. Blijft een Citroen, dus er kleeft geen pooier-imago aan
Fijn om het commentaar van iemand te lezen die uit eigen ervaring weet waarover hij praat. Verder lees ik hier weer vooral geroeptoeter uit de onderbuik. Dat schijnt er bij te horen.
Het is wel duidelijk dat ze goed naar de VW groep hebben gekeken. I.p.v. een VW kan je een Audi kopen - of juist een Skoda. Dat zijn heel vergelijkbare stapjes op de ladder. Wat heb je liever? Een dikkere motor en een boel accessoires op je Golf (of C4), of een A3 (DS4) zonder die extra's? Op straat zie ik dat veel mensen zeggen: geef mij de A3 dan maar, ook al is die kleiner.
Het hele verhaal gaat natuurlijk alleen op, als een DS ook echt evenveel meerwaarde / beleving biedt als bij de Duitsers. En dat is wat lastig te vergelijken, want waar Audi voor minimalisme en extra clean lijnen gaat, kiest DS voor nogal uitgesproken design. Beide kan prima premium zijn; zulke verschillen heb je ook in mode, horloges of meubels. Mercedes was in het verleden nogal sober gelijnd (E-klasse jaren '90), en is nu ook nogal druk (C-klasse).
Toch lijkt het me sterk dat DS een plekje tussen BMW en Audi weet te veroveren. Hier, of in China.
Heerlijk
Een verademing
Eindelijk iemand die recht van spreken heeft.
Daar gaan we weer... Ga in het VW dieselgate dossier je zure VW frustratie uiten svp. Het is hier, wederom, niet de plek.
De DS4 vind ik heel aantrekkelijk om te zien, in tegenstelling tot een Citroën C4. Hij vraagt wel om de 210 pk versie en die mooie leren stoelen. Ook die opgehoogde variant smoelt goed, zeker in het rood. Helaas ben ik te lang voor deze auto. Ze hebben de auto om een gemiddelde Franse (dan wel Chinese) bestuurder heen ontworpen. Hiermee duidelijk makend dat een derde van de Noord-Europeanen niet gewenst is als klant. Hopelijk verkopen ze als een dolle in China.
Kleur Blanc Nacre, metallic.
Particulier aangeschaft en inmiddels 43000 probleemloze kilometers achter de rug.
Een kleine electronica storing gehad en dat was alles.
Het maakt mij helemaal niets uit of men deze auto premium vindt of niet.
Ik stap iedere keer opnieuw met heel veel plezier in deze auto.
Deze DS4 rijdt bovengemiddeld goed, heeft uitstekend meubilair, zeker voorin, en bovenal een prachtig dashboard!
Autoweek/Autobild heeft nu eenmaal een duidelijke voorkeur voor Duitse automobielen!
In Franse autobladen komen de Franse automerken vaak als "winnaar"uit de bus en in Japan "winnen" de Japanners vrijwel altijd in alle opzichten!
Het zal allemaal wel, maar ik ben dik tevreden met mijn DS4.
Er komen zelfs nu, na dik vier jaar, vaak mensen naar mij toe, met de woorden, 'meneer wat heeft u toch een mooie auto'!
Ik heb inmiddels heel veel verschillende auto's gereden, vaak Japanners, doch steeds na max. drie jaar
3000 toeren bij 130 vind ik niet overdreven veel. Door die korte overbrenging komt de auto met zijn 1.6 motor aan zijn goede acceleratie.
Maar ja, DS... als iemand zegt dat ie DS rijdt denk ik toch het eerst aan een Snoek...
..........,.doch steeds na max. drie jaar ingeruild.
Van mijn DS4 echter, kan ik nog steeds geen afscheid nemen!
Het woord premium wordt al jaren van zijn betekenis ontdaan en hier opnieuw.
Citroen rijders kijken wel eens naar audi's. Audi rijders kijken nooit naar citroen.
Hier en daar zal een creatieveling die ergens tussen tof en verdwaald zit hem kopen, verder een onbelangrijke auto.
De DS4 wordt niet in China aangeboden.
Die hebben daarvoor in de plaats de DS5L (sedan) en de DS6 WR (SUV)
Tof relaas kerel!
De ervaringen van een (ex-)eigenaar zeggen mij (ons?) meer dan wat de autopers schrijft.
Verder kan ik zeggen dat mijn oude heer nu 4 jaar een DS4 1.6 THP heeft en op zijn 75e zegt dat dit de fijnste auto is die hij ooit gehad heeft ( na de Audi's, Alfa's, Ford, Chrysler, Fiat en Peugeot ). Hij is 200% betrouwbaar, alleen voor een Navi update tussen de beurten door bij de garage geweest. Ik vind het ook een fijn ding.
Ach, een Subaru mag ook hè?
Inderdaad, op en neer van t Gooi naar Mokum city tuf ik over de A1.
En tussen die duizenden blikken dozen vis ik 2, 3x per week een DS4.
Die IRL 'gewoon' erg lekker oogt.
Wat een armoedig verschil in toon en presentatie trouwens met de advertorial voor de Audi A4 (ook zo'n priemiejum fop-merk, AW) die nu ook op de site te vinden is.
Ik ga weer de Autojournal lezen... ik ben toch zeker clown Bassie niet.
Wat een premium komiek.
Als iets niet in een hokje past ..... oh wee.
In de papieren AW is FJ overigens positiever dan in de vid.
Treffend, je commentaar.
Dat lyrische t.a.v. Duits blik is bij niet-Duitse merken vaak anders.
Zoals AW zich door enkele Peu en Renault testvideo's 'heensleepte', zo vlot gaat het bij Duitse (dus niet Opel modellen.
Kan uiteraard toeval zijn......
De discussie is gesloten.
Reageren is niet meer mogelijk.