X6-killer van Volkswagen: Touareg CC

Volkswagen Cross Coupé TDI Concept
Bij de Duitse collega's van Auto Bild weten ze het zeker: Volkswagen komt met een X6-killer in de vorm van een Touareg CC. Zo moet de productieversie van de Cross Coupé SUV concept gaan heten. In 2015 zou die op de markt moeten komen.

Ondanks de niet geringe kritiek op het voorkomen van de BMW X6, scoort BMW er wel goed mee. Dat succes is concurrenten niet ontgaan en dus komen er vanuit meerdere merken geruchten dat men een eigen interpretatie van de vierdeurs-coupé-suv op de weg wil zetten. Volgens Auto Bild is men bij Volkwagen bezig met de Touareg CC, die als Cross Coupé SUV concept werd gepresenteerd op de Tokyo Motor Show vorig jaar.

De Duitsers stellen dat-ie op een geheel nieuw platform gebouwd wordt en dat ook Audi bezig is met een dergelijk model onder de naam Q6. Aandrijving werd in de concept verzorgd door een hybride aandrijflijn waarin een elektromotor en een TSI-aggregaat de voorwielen aandrijven, terwijl een tweede elektromotor de achteras in beweging brengt. Als alles volgens plan loopt, zou de Touareg CC in 2015 z'n opwachting gaan maken.

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (113)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.