Winst Fiat minder hoog dan verwacht

Fiat 500L Trekking
Fiat heeft in het vierde kwartaal de winst minder sterk zien stijgen dan verwacht, onder druk van een zwakke prestatie in Latijns-Amerika. Dat blijkt uit cijfers die Fiat, dat onlangs het Amerikaanse Chrysler volledig in handen kreeg, woensdag naar buiten bracht.

De zogeheten handelswinst steeg met 5 procent tot 931 miljoen euro. Analisten hadden in doorsnee op 1,12 miljard euro gerekend. De omzet ging met 10 procent omhoog tot 24 miljard euro. Het concern uit Turijn verwacht voor dit jaar een handelswinst van 3,6 tot 4 miljard euro tegen 3,39 miljard euro in 2013. Hier werd door analisten voor 2014 gemiddeld 4,16 miljard euro voorspeld.

Fiat nam vorige week het belang van 41,5 procent in Chrysler die het nog niet bezat voor 3,65 miljard euro over. Dat belang was in handen van het zorgverzekeringsfonds van de Amerikaanse vakbond voor de automobielindustrie UAW. Fiat komt later op de dag met details over de fusie naar buiten, zoals een nieuwe naam voor het gecombineerde bedrijf en waar de belangrijkste beursnotering zal komen.

PRIVATE LEASE Fiat

Lezersreacties (21)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.