VW New Beetle Cabrio
Eindelijk is er nieuws over de Volkswagen New Beetle Cabrio. Ten eerste zal hij worden gepresenteerd in januari in Detroit en ten tweede komt hij in het voorjaar naar Nederland.
Of de New Beetle Cabrio ooit zijn illustere voorgangers zal evenaren, wordt door velen betwijfeld. Want de Golf en de Kever Cabriolet behoren tot de bestverkochte open auto's uit de geschiedenis. In ieder geval is de komst van de New Beetle Cabriolet nu bevestigd en zal hij in Amerika zijn wereldpremière beleven. Daar zullen ook ongetwijfeld de meeste exemplaren van de open versie van de New Beetle worden verkocht.
Volkswagen heeft trouwens de tijd genomen voor de ontwikkeling van de cabriolet, want er was vier jaar geleden al sprake van dat hij zou komen. In ieder geval heeft VW de carrosserie qua stijfheid aangepast voor een veilige open versie. De drielaags stoffen cabriokap is uitgevoerd met een verwarmbare, glazen achterruit. Net als destijds bij de Kever Cabriolet ligt de softtop opgevouwen ter hoogte van de denkbeeldige C-stijl, waardoor er overeenkomst is met de historische cabrio. De kap wordt met de hand bediend, maar er zal ook een elektrohydraulische kapbediening als optie leverbaar zijn. In dat geval opent of sluit de kap m et een druk op de knop in 13 seconden.
De vier inzittenden worden in geval van nood beschermd door het automatisch omhoog komende rolbeugelsysteem, dat zich achter de rugleuning van de achterbank bevindt en dat wordt geactiveerd door een rol- en botssensor activeert in geval van een mogelijke koprol. In dat geval komen twee rolbeugels omhoog die samen met het versterkte voorruitframe voor de bescherming van de inzittenden moeten zorgen.
Verdere bescherming wordt geboden door front- en zij-airbags en speciale energie-absorberende zijpanelen. In Nederland zal de New Beetle Cabriolet standaard worden voorzien van zij-airbags, ABS en ESP.
De Cabriolet krijg hier de beschikking over drie motorvarianten, twee benzine- en één TDI-dieselmotor, met vermogens van 100 pk tot 115 pk. De sterkste motor zal als optie leverbaar zijn met de nieuwe 6-traps Tiptronic automatische transmissie.