Vorst zorgt al voor drukte bij Wegenwacht

Pech door kou

IJskrabber ijs zijruit krabben

De winter is ingetreden in Nederland en dat is te merken aan het aantal pechmeldingen. De Wegenwacht van de ANWB krijgt een stroom van pechgevallen op zijn bordje.

Volgens een woordvoerster van de ANWB was er maandagochtend al vroeg een piek te zien in het aantal meldingen van autopech. Het ging vooral om startproblemen, kapotte accu's en vastgevroren sloten. "Het is een drukke dag voor de Wegenwacht. Zoals het er nu naar uitziet, komen we aan het eind van de dag uit op zo'n 6.000 hulpverzoeken." Op een normale maandag komen er zo'n 4.000 meldingen binnen.

Het was te verwachten dat de lagere temperaturen weer voor diverse auto's vervelende gevolgen zou hebben. Daarop is geanticipeerd: "We zijn goed voorbereid en hebben extra wegenwachten ingezet om iedereen zo snel mogelijk weer de weg op te krijgen." De ANWB adviseert mensen goed voorbereid de weg op te gaan. "Zorg dat de auto ijsvrij is en dat je slotontdooier niet in het dashboardkastje ligt, maar buiten de auto. Neem een warme deken of jas mee voor als je onderweg met pech langs de weg komt te staan." Op AutoWeek.nl kun je terecht voor wintertips. Je kunt vaak zelf prima pech door vorst voorkomen.

Lezersreacties (43)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.