Volvo XC40 is de Auto van het jaar 2018

Volvo sleept voor 't eerst eervolle titel binnen

Volvo XC40 auto van het jaar 2018
De Volvo XC40 is zojuist door Europese autojournalisten uitgeroepen tot Auto van het Jaar 2018. Hij neemt hiermee het stokje over van de Peugeot 3008, die werd vorig jaar Auto van het Jaar.

Bij de internationale verkiezing van Auto van het Jaar (Car of the Year, COTY), is de XC40 uitgeroepen tot de grote winnaar. De strijd ging dit jaar tussen zes Europeanen en één Koreaan. De Volvo XC40 versloeg uiteindelijk de Alfa Romeo Stelvio, Audi A8, BMW 5-serie, Citroën C3 Aircross, Kia Stinger en de Seat Ibiza. De finalisten werden in december al bekendgemaakt.

Uit deze lijst koos de jury de Volvo dus tot winnaar met een puntenaantal van 325 punten. Op de tweede plaats eindigde de Seat Ibiza (242 punten) en als nummer drie kwam de BMW (226 punten) uit de bus.

In 1964 werd de titel Auto van het Jaar voor het eerst uitgereikt en wel aan de Rover 2000. Dat jaar liet de Engelsman de Mercedes-Benz 600 en de Hillman Imp achter zich. Voor de 3008 gingen de Opel Astra, Volkswagen Passat, Peugeot 308 en Volkswagen Golf er met de titel vandoor. Met de XC40 is het de allereerst keer dat Volvo de prijs binnensleept.

PRIVATE LEASE Volvo XC40

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (111)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.