Volkswagen ziet jaarwinst kelderen, mede door hoge kosten

Bijna 31 procent winstdaling

Volkswagen Tiguan 1.5 TSi eHybrid

Volkswagen heeft vorig jaar fors minder winst geboekt, mede door hoge kosten voor reorganisaties. Volgens het bedrijf, dat ook merken als Skoda, Audi, Seat, Cupra en Porsche bezit, daalde de nettowinst met bijna 31 procent tot 12,4 miljard euro vergeleken met een jaar eerder.

Volkswagen heeft te maken met forse uitgaven voor herstructureringen, waaronder de recente sluiting van de Audi-fabriek in Brussel. Eind vorig jaar sloot het bedrijf een overeenkomst met de vakbond over een grote reorganisatie in Duitsland om kosten te besparen. Daarbij gaan in eigen land de komende jaren 35.000 banen verloren bij het hoofdmerk.

Het bedrijf uit Wolfsburg zag de omzet vorig jaar licht stijgen tot 324,7 miljard euro, ondanks lagere verkopen op de belangrijke Chinese automarkt door felle concurrentie van lokale merken. De totale verkoop van Volkswagen Group zakte in 2024 met meer dan 3 procent tot ongeveer 9 miljoen voertuigen.

Het concern rekent voor dit jaar op groei van de omzet tot wel 5 procent, ondanks de dreigende importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump op Europese auto's en de zorgen op de beurzen over een wereldwijde handelsoorlog.

PRIVATE LEASE Volkswagen

Lezersreacties (73)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.