Volga gaat Chryslers bouwen

Chrysler Sebring
Uit de Russische Volga-fabriek rollen binnenkort de Chrysler Sebring en de Dodge Stratus. Ze worden gebouwd onder een Russische merknaam die niét Volga zal zijn. Dat merk gaat dus verdwijnen.
Uit de Russische Volga-fabriek rollen binnenkort de Chrysler Sebring en de Dodge Stratus. Ze worden gebouwd onder een Russische merknaam die niét Volga zal zijn. Dat merk gaat dus verdwijnen.
Het Russische luxe-merk Volga gaat verdwijnen. Het kan niet meer concurreren tegen de westerse merken. Dit jaar worden nog 50.000 stuks van de 'Russische Mercedes' gebouwd. In 2008 start de productie van de Chrysler Sebring in de fabriek in Nischni Nowgorod. Beide modellen zullen onder een Russische merknaam worden gebouwd. Dat is in elk geval niet Volga, maar wel merk het wél wordt, is nog niet bekend.
GAZ, het moederbedrijf van Volga, heeft de licentie gekocht van de Dodge Stratus en de Chrysler Sebring. Dat meldt het Duitse blad Spiegel. In het project is 150 miljoen dollar geïnvesteerd. Met ingang van 2008 worden volgens de planning jaarlijks 65.000 stuks van de Amerikaanse modellen gebouwd.
Voor het eerst verkoopt DaimlerChrysler een compleet bedrijf. De productielijn uit Sterling Heights, Michigan wordt in zijn geheel naar Rusland verhuisd. De samenwerking tussen DaimlerChrysler en GAZ is niet nieuw: sinds enige tijd worden de huidige modellen van Volga al geleverd met motoren die afkomstig zijn van DaimlerChrysler. De Russische regering probeert de auto-industrie te beschermen tegen buitenlandse concurrentie door alle merken onder één dak in een staatsbedrijf onder te brengen. Onlangs is Lada alweer door de overheid ingelijfd.

Lezersreacties (0)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.