Vijfjarenplan Fiat bekend

Sergio Marchionne rijdt Alfa Giulietta | Foto: ANP
Vijfjarenplan FiatVijfjarenplan FiatVijfjarenplan FiatVijfjarenplan FiatVijfjarenplan FiatVijfjarenplan Fiat
Fiat wil de autotak van het bedrijf scheiden van de andere industriële activiteiten en de vrachtautotak. Dat heeft Sergio Marchionne gisteren gemeld tijdens zijn presentatie naar aanleiding van de overname van Chrysler.
Fiat hoopt rond het einde van het jaar de autotak van het bedrijf te hebben gescheiden van de rest van het concern. "Het onderdeel auto's heeft een geheel andere levenscyclus en investeringseisen," vertelt Marchionne. "De auto's zijn te lang afhankelijk geweest van de steun van de andere takken van het concern. En dat is niet eerlijk."
Fiat gaat verregaand samenwerken met Chrysler, maar sluit in de toekomst een alliantie met een ander merk niet uit. "Op het moment is dat niet nodig, maar dat betekent niet dat het nooit gaat gebeuren." In 2014 moeten Fiat en Chrysler samen zes miljoen auto's maken. Dat is volgens Marchionne het minimale om een globale speler te zijn.
Fiat
Naast de plannen met het concern, doet Marchionne ook de productplanning van zijn merken uit de doeken. Het start met Fiat waar in 2011 een nieuwe Panda verschijnt en een SUV die is gebaseerd op de Dodge Journey. In 2012 komt er een goedkope, kleine auto die waarschijnlijk de Uno is. Ook komt er een grote mpv die als vijf- en zevenzitter leverbaar wordt en een nieuwe sedan van het formaat van de VW Jetta. In 2013 komt er nog een nieuwe stadsauto die de Seicento vervangt die op sommige markten nog leverbaar is. Verder komt er in dat jaar een vervanging voor de Punto Evo en de Bravo, die tegen die tijd het C-evo-platform van de Giulietta krijgt.
Bij Fiat worden aan het einde van het jaar de Croma, Multipla en de Ulysse uit het programma gehaald. Die laatste twee waren al niet meer leverbaar op de Nederlandse markt.
Lancia
Bij Lancia wordt volgend jaar een nieuwe vijfdeurs B-segmentauto verwacht, die de huidige Ypsilon vervangt. De Lancia-variant van de Chrysler Grand Voyager verschijnt eveneens in 2011 en vervangt de Phedra. Het jaar erna verschijnt er een C-segment auto die verschijnt als hatchback, sedan en stationwagen. De huidige Delta blijft bestaan tot 2013. In 2013 verschijnt er voor zowel Lancia als Chrysler een grote SUV. Chrysler krijgt in 2013 een D-segment auto die vooral is gericht op de Noord-Amerikaanse markt.
Bij Jeep verschijnt volgens planning aan het einde van het jaar de nieuwe Grand Cherokee en voor de Wrangler, Patriot en Compass zijn er grote facelifts in 2011. In 2013 verschijnt er een SUV in het C-segment van Jeep. Chrysler wordt in Europa gepositioneerd als zustermerk van Lancia. Bij Dodge blijft alleen de Challenger in het assortiment. Voor de rest verdwijnt het merk uit ons werelddeel.
Alfa Romeo
Het kwakkelende Alfa Romeo wordt door Fiat Auto opnieuw gelanceerd. Einde 2014 wil het merk 500.000 auto's per jaar bouwen; om dat te bewerkstelligen wordt Alfa Romeo in 2013 opnieuw leverbaar in de VS. Vorig jaar werden nog maar een kleine 110.000 Alfa's gebouwd. Dit jaar hadden dat er 300.000 moeten zijn, maar dat doel wordt ruim gemist.
Na de komst van de Giulietta is in 2012 de opvolger van de 159 de volgende nieuweling. Die moet Giulia gaan heten. Hij staat op een verlengd en verbreed platform van de Giulietta en komt opnieuw als sedan en stationwagen. De Mito krijgt in 2013 zijn facelift en verschijnt bovendien als vijfdeurs. Ook zit er een SUV in het vat voor Alfa Romeo. Eveneens in 2013 verschijnt er een nieuwe Spider. Die krijgt een Chrysler-platform en wordt gebouwd in de VS.
De Brera en Spider mogen tot de helft van volgend jaar blijven bestaan. De 159 blijft doorlopen tot het einde van 2012. De productie van de GT stopt aan het einde van dit jaar.
De plannen van Ferrari deden we gisteren al uit de doeken. Dan houden we Maserati over. Daar wordt bevestigd dat er wordt gewerkt aan een kleine snelle sedan die onder meer moet concurreren met snelle sedans als de BMW M5 en de AMG-variant van de Mercedes-Benz E-klasse. Verder wordt er aangegeven dat de Quattroporte een opvolger krijgt. Op deze manier wil Maserati op termijn tien procent van de markt van het hogere E-segment in handen krijgen.  

PRIVATE LEASE Fiat

Lezersreacties (65)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.