AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Vijfdeurs Dacia is geen Logan
Na een moeizame start met alleen een vierdeurs in het programma, ligt Dacia sinds de komst van de MCV nu lekker op stoom. Als de vijfdeurs Dacia er volgend jaar is, kan het offensief met volle kracht worden voortgezet.
In Zuid-Amerika rijdt deze Renault Sandero rond. Die auto komt volgend jaar voorzien van Dacia-logo's naar ons werelddeel. In juni 2008 start de verkoop van de Dacia Sandero. Want de merknaam Logan blijft voorbehouden aan de modellenfamilie die we al kennen van het Roemeense merk.
Als de Sandero er is, zijn benzinemotoren leverbaar met vermogens van 75 tot 110 pk en 1,5-liter dCi diesels die variëren van 65 tot 85 pk. Een krachtbron die is geschikt voor E85 zou eveneens een simpel te realiseren optie zijn. In Zuid-Amerika is die brandstof gemeengoed en aangezien de wortels van de Sandero daar liggen, is mogelijkheid kant-en-klaar.
De Sandero is 3,99 meter lang. Ter vergelijk: de huidige generatie van de Clio is 4,02 meter en de vierdeurs Logan is 23 centimeter langer. De bagageruimte van 320 liter ontloopt nauwelijks de ruimte van een Mégane. Reken er op dat de prijzen van de nieuwe Dacia ruim onder die van de Clio beginnen.
In2006 speelde Dacia voor het eerst een volledig jaar mee op de automarkt. Toen was alleen de vierdeurs leverbaar en bleef het verkoopaantal steken op 777. Door de komst van de MCV staat de teller in dit jaar tot en met september al op 1.417 stuks. Volgend jaar komt de vijfdeurs de gelederen versterken en in 2010 is het de beurt aan een SUV-achtige.
Plaats een reactie
Ontdek deze auto's in de occasionvergelijker
Lees ook
Nieuws

De goedkoopste Dacia Sandero is de enige benzineauto onder de 20 mille – Back to basics

Dit moet je weten wanneer je een tweedehands Dacia Sandero (2019-2026) gaat kopen
Nieuws

Elektrische Dacia Sandero en nog drie elektrische Dacia's op komst
Autotest

Test Dacia Sandero Stepway Eco-G 120 Automaat - Sandero op LPG is in alles goedkoop
Nieuws



