AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Verkoopcijfers maart 2008
21
Na een geweldige februarimaand steekt maart maar mager af. De winst over dit jaar is bijna helemaal weggesmolten. In totaal werden er ruim 46.000 auto's op kenteken gezet.
Peugeot wist in maart net iets meer auto's op de weg te zetten dan Ford, het verschil bedraagt slechts 36 auto's. Bij de modellen is Peugeot met de ruim 1.800 207's wel afgetekend de winnaar. Ford scoorde goed met de Mondeo die als vierde in het klassement genoteerd staat. Renault dat de derde positie wist te bemachtigen deed opvallend goede zaken met de Clio, vermoedelijk het Estate-effect. Verder wisten Fiat en Mitsubishi opvallend veel Panda's en de Colts op de weg te zetten.
Kijkend naar het effect van de nieuwe belastingmaatregelen zijn toch enkele zaken die opvallen. In de top 20 over maart is de Ford Mondeo de enige grote middenklasser. Het lijkt een teken dat de consument toch meer dan voorheen shopt voor compacte en zuinige auto's dan voorheen. De Toyota Prius (19e) maar vooral de Honda Civic (14e) zijn aan een stevige comeback bezig dankzij de 14%-bijtellingsregeling waar hybride-auto's van profiteren. Het SUV-segment lijkt over het hoogtepunt heen, de groei is er uit. Best verkocht was de Chevrolet Captiva op de 49e plek.
Lees ook
Vergelijkende test

Seriehybride Honda minstens zo leuk als conventionele BMW
Achtergrond

Als er zelfs in Nederland nog geen 2.000 stuks van een Opel verkocht zijn...
Autotest

Test Genesis GV60: Niet nieuw meer, maar het wachten waard
Achtergrond

De laatste keer dat Kia zo'n hoog, praktisch autootje had was met de Pride Wagon
Bandentest
