V10-Diesel voor VW Phaeton

Volkswagen Pheaton
Volkswagen laat in Genève de Phaeton V10 TDI voor het eerst aan het publiek zien. De nieuwe versie van VW's topmodel heeft 313 pk.

Volkswagen laat in Genève de Phaeton V10 TDI voor het eerst aan het publiek zien. De nieuwe versie van VW's topmodel heeft 313 pk.

De Volkswagen Phaeton is met zijn V10 de snelste diesel-limousine. De tiencilinder vijfliter diesel is uitgerust met een dubbele turbo en bereikt zijn maximum koppel van 750 Nm bij 2000 tpm. De diesel is gekoppeld aan een nieuw ontwikkelde zestraps automaat die in verbinding staat met het 4Motion vierwielaandrijvingsysteem.
De Phaeton V10 TDi levert sportwagenprestaties: zijn topsnelheid is elektronisch begrensd op 250 km/h en de sprint van 0-100 km/h legt hij af in 6,9 seconden. Het brandstofverbruik bedraagt 11,4 l/100 km.
De V10TDI wordt standaard geleverd met een leren interieur, 18-voudig instelbare voorstoelen, elektrisch instelbare stuurkolom met Easy Entry-geheugen, elektrisch in hoogte verstelbare veiligheidsgordels vóór, 18-inch lichtmetalen wielen en naar keuze metallic- of pareleffectlak. De auto wordt tegen het eind van dit voorjaar bij de Nederlandse dealers verwacht. De prijs bedraagt € 127.750.

Lezersreacties (1)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.