Facelift Friday: Volkswagen Phaeton
Meer of minder chroom?
Topklasse-limousines zijn zonder uitzondering bijzonder goed afgewerkt, maar alsof de auto zich te midden van de 7-series en A8-en extra moest bewijzen, ging de Phaeton daarin nog een stapje verder. Wondermooie bekledingsstoffen, bijzonder fraaie houten afdekpanelen voor de ventilatieroosters en kunststukjes van achterklepschanieren zijn slechts enkele voorbeelden van de vele zaken die dit tot zo'n opmerkelijk voertuig maken.
Bij z'n introductie werd de Phaeton door velen een grote Passat genoemd, maar wie beter kijkt, ziet dat dat feitelijk niet terecht is. De langgerekte lijn maakt 'm onmiskenbaar een toplimo, de fraaie achterlichten laten je in het donker vertwijfeld achter en aan de voorzijde kijkt de Phaeton je zó nors aan dat je als vanzelf een stapje opzij doet.
Na 2007 is de vergelijking met z'n kleinere broer al een stuk meer op z'n plek, want hoewel het langgerekte karakter natuurlijk bleef, kreeg Volkswagens wonderkind in dat jaar een neus mee die inderdaad nogal veel van de toenmalige Passat weghad. Ook de kenmerkende led-rondjes in de achterlichten verdwenen, en maakten plaats voor de combinatie van een hoekige lijn en een 'stip' die we ook tegenwoordig nog op Volkswagens vinden. Het resultaat was een auto die wellicht iets moderner oogde, maar was-ie ook fraaier? Aan jou de keus!
Video
Helaas kunnen wij deze video niet weergeven, omdat je niet akkoord bent gegaan met de
cookie voorwaarden.
Onze video speler heeft rechten nodig voor de "Social Media".
Wijzig je cookie instellingen
Uitgelicht aanbod
Lees ook

Fiat 600 Jungla (1972) - Liefhebber Gezocht

Toyota bZ4X vs Volkswagen ID4 - Dubbeltest

'Volvo EX30: Chinese auto zonder dat mensen het weten' - AutoWeek Podcast

General Motors gaat ook Tesla-laders gebruiken

Enorme verschillen in laadtarieven per gemeente

Ford Mustang ook (bijna) klaar voor Le Mans
Lezersreacties (74) (gesloten)
De discussie is gesloten.
Reageren is niet meer mogelijk.