Toyota test nieuwe hybride-technologie

Toyota SiC Camry
Toyota - de pionier als het op hybride-techniek aankomt - is aan het testen geslagen met nieuwe technieken die hybrides en elektrische auto's nog zuiniger moeten maken.

Om de elektrische stroom tussen de elektromotor en de accu te regelen, wordt in de betreffende regeleenheid gebruikgemaakt van halfgeleiders, doorgaans gemaakt van silicium (Si). De halfgeleiders die momenteel gebruikt worden, zijn volgens Toyota verantwoordelijk voor zo'n 20 procent van het verlies van elektrische energie.

Om dit verlies terug te dringen, is Toyota gestart met veldtests waarbij halfgeleiders van nieuwe materialen met een lagere elektrische weerstand worden gebruikt, waardoor het verlies teruggedrongen zou moeten worden. Het nieuwe materiaal waar het om gaat, is een combinatie van silicium en koolstof, siliciumcarbide (SiC) genaamd.

Om z'n nieuwe techniek in de praktijk te testen, heeft Toyota de internationale versie van de Camry - die duidelijk anders is dan de Amerikaanse - gepresenteerd als SiC-concept. Toyota gaat ongeveer een jaar lang rijden met de Camry SiC. Na afloop wordt de verkregen informatie geanalyseerd en als het allemaal bevalt, wordt de nieuwe techniek 'zo snel mogelijk' toegepast in productiemodellen.

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (37)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.