"Toyota in 2006 de grootste"

Toyota logo
Toyota passeert in 2006 General Motors als grootste autoproducent van de wereld. De Japanners willen in het nieuwe jaar 8,9 miljoen voertuigen bouwen.
Toyota passeert in 2006 General Motors als grootste autoproducent van de wereld. De Japanners willen in het nieuwe jaar 8,9 miljoen voertuigen bouwen.
Toyota heeft aangekondigd volgend jaar 8,9 miljoen auto's te bouwen, dat zegt de Japanse krant Ashai Shimbun. Toyota heeft altijd de neiging niet te hoog van de toren te blazen, zodat kenners zeggen dat het aantal aan het eind van het jaar erg dicht bij negen miljoen zal liggen. Bij deze productie zitten ook de aantallen van dochterbedrijven Daihatsu en Hino geteld. Dit jaar bouwt Toyota volgens verwachting 8,28 miljoen auto's.
Tot nu toe is General Motors de grootste autoproducent van de wereld. In de eerste negen maanden van dit jaar zijn bij dat concern 6,73 miljoen auto's gebouwd. Aan het eind van het jaar staat de teller naar verwachting op 9,089 miljoen. Omdat GM een aanzienlijke reorganisatie heeft aangekondigd, waarbij flink wat fabrieken de poorten sluiten, wordt verwacht dat de productie bij de Amerikanen aanzienlijk slinkt. Bij Toyota komen er in 2006 juist fabrieken bij in het Chinese Guangzhou en in Texas.

PRIVATE LEASE Toyota

Lezersreacties (0)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.