We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Toyota passeert in 2006 General Motors als grootste autoproducent van de wereld. De Japanners willen in het nieuwe jaar 8,9 miljoen voertuigen bouwen.
Toyota passeert in 2006 General Motors als grootste autoproducent van de wereld. De Japanners willen in het nieuwe jaar 8,9 miljoen voertuigen bouwen.
Toyota heeft aangekondigd volgend jaar 8,9 miljoen auto's te bouwen, dat zegt de Japanse krant Ashai Shimbun. Toyota heeft altijd de neiging niet te hoog van de toren te blazen, zodat kenners zeggen dat het aantal aan het eind van het jaar erg dicht bij negen miljoen zal liggen. Bij deze productie zitten ook de aantallen van dochterbedrijven Daihatsu en Hino geteld. Dit jaar bouwt Toyota volgens verwachting 8,28 miljoen auto's.
Tot nu toe is General Motors de grootste autoproducent van de wereld. In de eerste negen maanden van dit jaar zijn bij dat concern 6,73 miljoen auto's gebouwd. Aan het eind van het jaar staat de teller naar verwachting op 9,089 miljoen. Omdat GM een aanzienlijke reorganisatie heeft aangekondigd, waarbij flink wat fabrieken de poorten sluiten, wordt verwacht dat de productie bij de Amerikanen aanzienlijk slinkt. Bij Toyota komen er in 2006 juist fabrieken bij in het Chinese Guangzhou en in Texas.