We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Toyota gaat hybride versies bouwen in zijn Amerikaanse fabriek in Kentucky. De eerste is de Camry hybride, waarvan de productie eind 2006 wordt gestart.
Toyota gaat hybride versies bouwen in zijn Amerikaanse fabriek in Kentucky. De eerste is de Camry hybride, waarvan de productie eind 2006 wordt gestart.
Toyota Motor Manufacturing, Kentucky (TMMK) heeft een capaciteit om jaarlijks 48.000 hybride Camry's te bouwen. De Camry is Toyota's bestverkochte model in Amerika. Gegevens over de nieuwe versie van de Camry zullen later bekend worden gemaakt. De Camry zal naast de Prius en de Lexus RX 400h het vijfde model zijn waarvan Toyota een hybridevariant op de markt brengt. De derde versie, de Highlander SUV, komt volgende maand op de markt en in de lente van 2006 volgt de Lexus GS 450h.
TMMK is in 1986 opgericht en is Toyota's grootste fabriek in Noord-Amerika. Er worden momenteel 500.000 exemplaren gebouwd van de Camry, Avalon en Solara en er werken 7000 mensen. Sinds de oprichting hebben bijna zes miljoen auto's de fabriek verlaten.