Tientallen boetes voor verkeerd geplakt Oostenrijks tolvignet
Nederlandse wintersporters op de bon

In Oostenrijk lopen volgens de ANWB opvallend veel Nederlanders tegen de lamp met het verplichte tolvignet. Er zijn al tientallen boetes uitgedeeld aan mensen die het fysieke vignet verkeerd bevestigd hebben.
De meeste snelwegen in Oostenrijk zijn tolwegen, een tolvignet is verplicht om daar te mogen rijden. Met camera’s wordt actief gecontroleerd of het vignet op de juiste manier is aangebracht. De stickers moeten aan de binnenkant van de ruit worden geplakt. Boetes voor het verkeerd opplakken van het vignet kunnen oplopen tot wel €300.
De ANWB heeft naar eigen zeggen tientallen meldingen gekregen van Nederlandse reizigers die in Oostenrijk een boete hebben gekregen omdat hun tolvignet niet op de juiste plek zat. Het is betrekkelijk eenvoudig: het vignet moet (vanuit de auto gezien) voor de achteruitkijkspiegel, dus centraal bovenaan de voorruit zitten, of links bovenin de hoek. Wie helemaal geen risico wil lopen, of simpelweg niet met een sticker in de weer wil, kan ook een 'digitaal vignet' kopen. Dan wordt de tolbetaling aan je kenteken gekoppeld.
Lees ook deze adviespagina in ons adviescentrum.
Lees ook

Heb je vignetten in wintersportlanden nodig?

Zo kun je je vignet online bestellen

Amsterdam begint vanaf 2025 brandstofauto's te weren

Extra drukte op de weg verwacht wegens Duitsers en goed weer

Welke brandstof kies ik voor mijn volgende auto?

Zo zuinig zijn deze auto’s zonder stekker in de praktijk
Lezersreacties (114) (gesloten)
De discussie is gesloten.
Reageren is niet meer mogelijk.