Tien miljoen voor elektrisch rijden

Tesla Roadster
Camiel Eurlings wil van Nederland een proeftuin voor elektrische auto's maken. Dat meldde hij vandaag in de Tweede Kamer. Er is tien miljoen euro beschikbaar voor een project rond elektrisch autorijden.
Vorig jaar was de Tweede Kamer het er al over eens dat er een versnelde introductie van de elektrische auto moet komen. Met name GroenLinks en de VVD liepen daarbij voorop. Nu heeft verkeersminister Eurlings (CDA) bekendgemaakt dat er tien miljoen euro beschikbaar is voor een proefproject. Dat gaat twee jaar duren.
Er moet worden gezorgd voor voldoende oplaadcapaciteit en de aanschaf van elektrische auto's door bijvoorbeeld de overheid moet met het geld worden gestimuleerd. Die moet worden binnengehaald als 'launching customer'. In verschillende landen op de wereld wordt al geexperimenteerd met infrastructuren voor elektrische auto's. Nu lijkt ook Nederland overstag.

Lezersreacties (11)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.