Tesla waarschuwt dat heffingen Trump kosten kunnen opdrijven
Kwestsbaar voor 'vergeldingstarieven'
Tesla heeft gewaarschuwd dat de handelsoorlog van president Donald Trump het bedrijf kwetsbaar kan maken voor vergeldingstarieven en de productiekosten van in de Verenigde Staten gemaakte voertuigen kan opdrijven.
De elektrische autofabrikant, waarvan Elon Musk de eigenaar is, heeft hierover deze week een brief geschreven aan de Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer. Tesla zei voor eerlijke handel te staan, maar waarschuwde dat Amerikaanse exporteurs "onevenredig" geraakt kunnen worden wanneer andere landen reageren op Amerikaanse handelsacties.
"Eerdere handelsacties van de Verenigde Staten hebben bijvoorbeeld geleid tot onmiddellijke reacties van de getroffen landen, waaronder verhoogde tarieven op elektrische voertuigen die in die landen worden geïmporteerd", staat in de brief.
De Financial Times meldde eerder dat de brief ongetekend bleef. Volgens bronnen van de zakenkrant zou niemand binnen Tesla het risico willen lopen ontslagen te worden om het versturen van de brief. Tesla-baas Musk is een nauwe bondgenoot van Trump.
PRIVATE LEASE Tesla
Ontdek deze occasions: had je ze al gezien?

Tesla Model Y Performance AWD 75 kWh | SOH 92% | Pano | Camera | NL Auto |
- 2022
- 86.875 km
![Tesla Model Y Long-Range AWD 351pk 75 kWh [ AUTOPILOT+20 INCH+533KM WLTP+PREMIUM AUDIO ]](https://cdn.autotrack.nl/cdn-cgi/image/width=320/58916195/0-982d3df91cb897b1d4937b15c69ba2b0.jpg)
Tesla Model Y Long-Range AWD 351pk 75 kWh [ AUTOPILOT+20 INCH+533KM WLTP+PREMIUM AUDIO ]
- 2021
- 80.665 km

Tesla Model 3 RWD 60 kWh Highland, 20" Monaco GPX, LFP Accu (100% opladen), AutoPilot
- 2024
- 28.876 km
Lees ook

In de Tesla Model Y, Model 3, Model S en Model X kun je praten met AI-assistent Grok

China verklaart de oorlog aan het ‘yoke-stuur’

Tesla’s FSD officieel in Nederland, maar voorlopig ‘meerijden met meerijden’

Volvo en Tesla verwachten flink minder CO2-credit-inkomsten in 2026

