Tesla verhoogt prijzen duurdere modellen
Tesla sluit minder showrooms dan voorzien
Tesla voert wereldwijd een prijsverhoging door van gemiddeld 3 procent op de Model S en Model X. Die stap acht het bedrijf nodig nu het na een uitgebreide consultatie minder showrooms gaat sluiten dan eerder voorzien. De extra kosten die met het openhouden van de winkels zijn gemoeid, moeten worden gecompenseerd.
Tesla kondigde eerder aan de meeste showrooms te sluiten en zich vrijwel volledig te gaan richten op onlineverkopen. Het bedrijf komt daar nu deels op terug. Circa een tiende van de winkels van de automaker is reeds dicht. Nog eens 20 procent van de showrooms wordt tegen het licht gehouden. In veel gevallen moeten vestigingen die alsnog blijven gehandhaafd het doen met minder personeel.
Het merk benadrukt dat het de Model 3 niet duurder wordt. Deze auto rolt vanaf een prijs van 35.000 dollar uit de showroom. Op moment van schrijven zijn de op de website van Tesla gecommuniceerde prijzen van de Model S en Model X nog onveranderd en dat betekent dat ze nog altijd op het niveau liggen van de laatste, overigens vrij stevige, prijsverlaging.