Tavares: we gaan Alfa nooit aan China verkopen ‘zoals Volvo’
Maar toch kritiek om Polen-besluit
Stellantis-CEO Carlos Tavares gebruikte stevige woorden tijdens de onthulling van de Alfa Romeo Stelvio woensdagavond. Hij stelt Italianen en andere liefhebbers gerust: Alfa Romeo zal nooit aan China worden verkocht, zoals dat eerder met Volvo gebeurde.
“Bij Stellantis houden we van merken”, zegt Carlos Tavares ronduit. Dat is maar goed ook, want anders zou het Frans-Italiaans-Amerikaanse autoconcern mooi in zijn maag zitten met maar liefst veertien verschillende automerken en sublabels. Alfa Romeo is onder die merken één van de kroonjuwelen, zegt Tavares. Volgens de topman wordt vaak geroepen dat Stellantis merken moet afstoten, maar dat daarvoor hoeven we volgens Tavares zeker niet bang te zijn. “Volvo ging naar het Chinese Geely, maar dat zal bij ons nooit gebeuren. Wij voelen ons thuis in Italië!”
Om dat punt te onderstrepen, kondigt Tavares meteen een miljardeninvestering in Italië aan. Daar worden straks onder meer op grote schaal accu’s geproduceerd, maar ook grote EV’s van met name Italiaanse merken.
Milano uit … Polen!
Tegelijkertijd krijgt Stellantis kritiek, nota bene van een Italiaanse minister. Uitgerekend de Alfa Romeo Milano, die is vernoemd naar Alfa's herkomstplaats Milaan, rol in Polen van de productieband, naast de Jeep Avenger waarmee hij zoveel componenten deelt. Industrieminister Adolfo Urso zou dat niet alleen onwenselijk vinden, maar durft de stap zelfs illegaal te noemen. Een product dat door zijn naam de indruk wekt uit Italië te komen, mag volgens de Italiaanse wet niet elders worden gebouwd. Dit akkefietje krijgt mogelijk nog een gevolg, maar voorlopig komt de Milano niet uit Italië. En houdt hij gewoon zijn naam.