AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
SSC Ultimate naar 1.287 pk
33
Het zijn misschien barre tijden in autoland, maar de pk-race stopt nooit. Shelby gooit er voor de Ultimate Aero gewoon nog vijftien procent vermogen bovenop. Komt –ie op 1.287 pk.
SSC (Shelby SuperCars) toont het 2009-model voor de Ultimate Aero. Het belangrijkste nieuws is dat de twinturbo V8 er liefst vijftien procent vermogen heeft bijgekregen. Daarmee komt hij op 1.287 pk. SSC claimt nog niks officieel, maar de vernieuwde Ultimate moet een topsnelheid kunnen halen van 434 km/u.
Om een hogere topsnelheid te kunnen bereiken heeft de neus een wat aerodynamischer vorm gekregen met luchtinlaten van koolstofvezel aan de zijkant. Daarmee wordt de auto twintig procent beter gekoeld.
Ook niet onbelangrijk bij een dergelijke potente auto zijn de remmen. Op dat gebied is er een noviteit aan boord. De AeroBrake is een flap in de achterspoiler die uitklapt als er wordt geremd. De mate waarin de koolstofvezel flap uitklapt, staat in verband met hoe diep de bestuurder het rempedaal indrukt.
In het interieur gaat erop vooruit. Daar zijn vele koolstofvezel accenten te vinden. Er is een nieuw instrumentenpaneel en stuurwiel. In de console is een digitale temperatuur-unit geplaatst en een bandenspanningscontrolesysteem. Tot slot heeft de Ultimate Aero een systeem aan boord gekregen dat de software van de auto kan uitlezen.