'Sjoemelsoftware VW ook in Europa geactiveerd'

'Ook hier emissietest om de tuin geleid'

Volkswagen Passat 1.6 TDI Bluemotion T. Comfortlin
De beruchte sjoemelsoftware van Volkswagen is volgens de Duitse krant Sueddeutsche Zeitung ook geactiveerd bij Europese dieselmotoren van de fabrikant.

Volgens de krant, die bronnen binnen Volkswagen aanhaalt, is de software in het motormanagement van de Volkswagen-diesels niet alleen in de VS geprogrammeerd om de uitstootmeting om de tuin te leiden, maar is dit ook in Europa het geval geweest.

Volkswagen heeft aangegeven dat er in de EU 8 miljoen dieselauto's (5 miljoen VW's, 2,1 miljoen Audi's, 1,2 miljoen Skoda's, 700.000 Seats en 1,8 miljoen VW bedrijfswagens) rondrijden met software die in staat is tot 'misleiding' van een test.

Het zou gaan om Euro 5-diesels uit de EA 189-familie met een inhoud van 1,2, 1,6 en 2,0 liter. De software hiervan zou aangepast moeten worden. Volkswagen zegt dat de nieuwe software nog dit jaar gereed is en vanaf begin 2016 wordt geïmplementeerd. Voor de 2,0-liters zou het langer gaan duren omdat hier ook aanpassingen aan de motor zelf noodzakelijk zijn.

Volkswagen heeft in de VS de wet (de Clean Air Act) ovetreden door de 'misleidende' software niet aan te geven bij de juiste instanties. Of het concern in Europa ook strafbaar is, moet nog blijken maar daar lijkt het wel op.

PRIVATE LEASE Volkswagen

Lezersreacties (122)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.