AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Schets voedt speculatie nieuwe Porsche 928
40
Geruchten over een reïncarnatie van de Porsche 928 doen al sinds eind 2009 de ronde. Nu is er een designschets opgedoken van een tweedeurscoupé van...Porsche. Om precies te zijn staat de tekening op de site van Porsche Consulting. Een adviesbureau dat deel uitmaakt van de Porsche Group.
De nieuwe Porsche 928 zou gebaseerd zijn op de Panamera en komt volgens de geruchten in 2012 op de markt. Met de 928 zou Porsche mooi de Bentley Continental GT tegengas kunnen bieden. In hoeverre deze designschets officieel is, is nog maar de vraag. Misschien dat op een vrijdagmiddag een Porsche-designer iets op papier zette en dat die op de site van Porsche Consulting beland is...wie zal het zeggen. In elk geval voedt het de speculaties dat Porsche met een opvolger van de 928 bezig is. Of is het toch een hint naar de nieuwe 911, die voor eind 2011 op stapel staat? Dat zou natuurlijk ook nog kunnen. We houden het voorlopig maar op het eerste.
In 1977 kwam de Porsche 928 op de markt. De grote coupé was aanvankelijk bedoeld als opvolger van de 911, maar werd niet als zodanig gepruimd. Uiteindelijk hield de 928 het nog tot in de jaren negentig van de vorige eeuw vol. De allerlaatste, een GTS, schopte het tot 350 pk en haalde daarmee 275 km/h.
Had je deze auto's al gezien?
Lees ook
Vergelijkende test
Deze 8- en 12-cilinder coupés stonden voor de absolute GT-top in de jaren 80
Achtergrond
Zo mooi had een Porsche 928 Cabrio kunnen zijn
Nieuws
Deze Porsche 928 lijkt nieuwer dan hij is - In het Wild
Designreview
Designreview Porsche 928: ‘Tijdloos meesterwerk dat bijna perfect is’
Nieuws