Rivian wil miljarden ophalen met beursgang
Vliegende start
De nog jonge Amerikaanse autofabrikant Rivian hoopt met een beursgang miljarden op te halen. Het zou zelfs één van de grootste IPO's (Initial Public Offering) ooit kunnen worden.
Rivian mikt volgens Automotive News namelijk op een bedrag van omgerekend tussen € 4,2 miljard en € 6,8 miljard. Mocht het bedrijf inderdaad tegen de € 7 miljard binnenhalen bij een beursgang, dan zou het de op drie na meest succesvolle ooit zijn in de VS. Dat zegt dus wel wat, kennelijk is er veel vertrouwen in potentiële interesse. Niet gek, als je bedenkt dat onder meer Amazon al fors investeerde in Rivian.
Wat ook helpt is dat Rivian eerder deze week officiële goedkeuring kreeg van de Amerikaanse veiligheids- en milieu-organen om de volledig elektrische pick-up R1T te verkopen. Dat nieuws werd beklonken met de aankondiging dat Rivian deze herfst al de eerste exemplaren van de R1T levert. Voor Europa is de Rivian R1S interessant, een volledig elektrische SUV die zijn basis deelt met de R1T en die hier komend jaar op de markt moet komen. Overigens zou Rivian ook overwegen om een Europese fabriek te openen.