Rezvani Motors' Tank staart je aan
Extreme offroader volgende week onthuld
Het excentrieke Rezvani Motors laat de wereld over een week kennismaken met de Tank. Zoals de naam al enigszins verklapt gaat het hier om een extreme terreinwagen, waarvan we nu meer te zien krijgen.
Het relatief kleine Rezvani Motors kennen we van pretmachines als de Beast, de Beast Speedster en de Beast Alpha en van diverse variaties op dat Beast-thema. De in de Amerikaanse staat Californië gevestigde fabrikant liet eerder dit jaar al doorschemeren dat er aan een extreme terreinwagen werd gewerkt, een auto die nu nog slechts een week van z'n onthulling is verwijderd.
Rezvani Motors laat de ruige nieuwkomer een tweede keer doorschemeren. Tevens maakt de fabrikant de naam van het apparaat bekend: Tank. Het monster is getekend door designer Samir Sadikhov, een ontwerper die zich heeft laten inspireren door militaire voertuigen. De Tank krijgt een 6,4-liter V8 die 500 pk levert en wordt uitgerust met thermische camera's en nachtvisie. Rezvani zegt ook een andere krachtbron te gaan aanbieden. Uit navraag bij de fabrikant blijkt het om een 3,6-liter grote V6 te gaan die 285 pk levert.
Rezvani belooft "de extreemste offroadmogelijkheden op aarde". De auto wordt gebouwd op een ladderchassis en moet ongeëvenaard lange veerwegen krijgen. Op de optielijst komen een reeks bijzonderheden te staan, zoals kogelwerend B6-glas, een uit kevlar opgetrokken gastank en diverse uit datzelfde materiaal opgetrokken stukken plaatwerk.
Eind dit jaar worden de eerste exemplaren geleverd. Wie na het lezen van het bovenstaande al over de streep is getrokken, kan een Tank reserveren door een aanbetaling van 1.000 dollar te doen.