RAI Vereniging wil snel nieuwe emissietest Europa

Europese Commissie aangeschreven

E-klasse uitlaatgas
Er moet zo snel mogelijk een een nieuwe Europese emissietest voor personenauto's komen. Dat stelt de Rai Vereniging, naar aanleiding van het dieselschandaal waarin Volkswagen centraal staat.

RAI Vereniging zegt overlegd te hebben met het haar leden, het ministerie van Infrastructuur en Milieu, het ministerie van Financiën, de RDW en 'andere belanghebbenden in het dossier'. Steven van Eijck - algemeen voorzitter van de RAI Vereniging - zegt van mening te zijn dat de RAI Vereniging een oproep moet doen aan de EU om op korte termijn het vertrouwen van de consument in de industrie te herstellen.

Een snelle invoer van nieuwe emissietesten 'die de werkelijkheid recht doen' zouden daarvoor essentieel zijn. RAI Vereniging heeft onder andere een brief gestuurd aan de Europese Comissie waarin Van Eijck aandringt op een nieuwe CO2-testcyclus en nieuwe praktijktests. Ook de ACEA (de Europese organisatie van autofabrikanten) is aangeschreven. "[...]Al onze leden roepen ACEA unaniem op om nu actie te ondernemen. Ik vertrouw op een goede bijeenkomst met mijn Europese collega's en zie uit naar een constructieve vergadering", aldus Van Eijck. "Alleen een snelle invoer kan ervoor zorgen dat het vertrouwen van de consument in onze industrie weer hersteld wordt. Autokopers moeten erop kunnen vertrouwen dat de informatie die wij als industrie aan de consument ter beschikking moeten stellen correct is."

Lezersreacties (32)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.