Qoros scoort 5 sterren bij EuroNCAP-crashtest
Chinese auto's en Europese crashtests; het was nooit een gelukkige combinatie. Het jonge Chinese merk Qoros brengt daar radicaal verandering in; de Qoros 3 sedan scoorde de volle 5 sterren bij de EuroNCAP-botsproeven.
De Qoros 3 sedan is de eerste Chinese auto die de maximale EuroNCAP-score haalt en maakt zo een einde aan de serie van matige tot beroerde crashtests van onder andere de Landwind CV9. Qoros ging dan ook niet over een nacht ijs en trok veiligheidsexpert Roger Malkusson (ex-Saab) aan om te zorgen voor een zo veilig mogelijke auto."We hebben heel lang toegewerkt naar dit resultaat. Het veiligheidsteam bestaat uit experts uit een groot aantal verschillende landen en de focus lag op een technisch uitstekende auto die maximale veiligheid zou bieden. We zijn ontzettend trots op de maximale score", aldus Malkusson.
De Qoros 3 sedan behaalde de beste NCAP-totaalscore van 2013: 88%. De auto is standaard uitgerust met voor- en zijairbags, gordijnairbags voor en achter, dubbele gordelspanners en anti-whiplash-hoofdsteunen, daarnaast is-ie voorzien van ABS, remassistent en ESP. De overall-score van de Qoros 3 sedan, 88%, is onderverdeeld in de categorieën inzittendenbescherming (95%, weegt voor 50% mee in de totaalscore), bescherming voor kinderen (87%, weging 20%), voetgangersbescherming (77%, weging 20 procent) en veiligheidssystemen (81%, weging 10%).
De Qoros 3 komt later dit jaar in kleine aantallen naar Slowakije, de auto is niet bedoeld voor West-Europa. Wij krijgen over ongeveer twee jaar een hatchback, stationwagon en/of cross-over voorgeschoteld, die hun basis delen met de 3. We kunnen ervan uitgaan dat het op veiligheidsgebied ook met deze modellen wel snor zal zitten.