Qoros gaat ook voor B-, D- en E-segment

Qoros 7 schets

Qoros is ambitieus. Het jonge Chinese merk heeft de eerste auto nog niet eens officieel op de markt gebracht en er wordt al nagedacht over toekomstige modellen. Zo wil Qoros zich in de komende jaren ook gaan richten op het B, D- en zelfs E-segment en zitten er ook dieselmotoren en hybride aandrijflijnen in de pijplijn.

Tijdens een workshop in Shanghai krijgen we tekst en uitleg over alle ins en outs van de Qoros 3 sedan, het eerste model dat het Chinese merk (met verregaande Europese invloeden) vanaf november op de markt gaat brengen. Dat model staat op een modulair platform, waardoor het relatief eenvoudig is om met afwijkende carrosserievarianten te komen. In het C-segment kunnen we op hetzelfde platform dan ook nog een hatchback en cross-over tegemoet zien, en in een later stadium wellicht ook een stationwagon en SUV.

CEO Volker Steinwascher werpt tijdens de inleidende presentatie alvast een blik in de toekomst en filosofeert openlijk over het betreden van andere segmenten. Zoals het B-segment, waar het Chinese merk graag met een SUV aanwezig zou willen zijn. Een schets van designer Gert Hildebrand (foto 1) toont aan dat de ontwerpafdeling hier al druk mee aan de slag is geweest. Het nummerbord vermeldt overigens 'Qoros 7', wat gezien het kleine(re) formaat niet logisch lijkt. Op een dia met potentiële nieuwe modellen (foto 3) zien we in het B-segment ook een hatchback en een sedan staan.

Diezelfde dia laat zien dat Qoros ook nog niet klaar is in het C-segment. Behalve eerdergenoemde carrosserievarianten zien we namelijk ook nog een coupé en een cabriolet voorbij komen. Maar ook in het D- en E-segment zouden we volgens Steinwascher in de toekomst wel eens modellen met Qoros-logo kunnen tegenkomen. We zien op het plaatje een MPV-achtige, een sedan en een hatchback. Een trapje hoger vinden we een schets van een stationwagon in het E-segment die doet denken aan de Jaguar XF Sportbrake. Ook een sedan zit mogelijk in het vat, al dan niet met verlengde wielbasis. Hiervan gaf Hildebrand ook een voorzetje, getuige foto 2. De ontwerpen zijn overigens niet van zijn eigen hand maar van studenten (die inmiddels zijn aangenomen door Qoros).

Zevenbak, diesels en hybrides

Qoros biedt de 3 voorlopig alleen aan met een 1.6 benzinemotor. De versie zonder turbo levert 126 pk en 155 Nm, die mét 156 pk en 210 Nm. Schakelen gaat met een zesbak van Getrag of automatische DCT-transmissie met dubbele koppeling van dezelfde fabrikant. Tijdens de presentatie geeft Steinwascher aan dat we op termijn ook een zeventraps-transmissie tegemoet kunnen zien, evenals diesels en benzinemotoren met directie injectie. Ook aan een hybride-aandrijflijn wordt gewerkt. Dat is er eentje in de stijl van Peugeot, waarbij de voorwielen worden aangedreven door een verbrandingsmotor en de achterwielen door een elektromotor.

De Qoros 3 sedan komt in november op de markt in China, het model is ook op kleine schaal verkrijgbaar in Slowakije. Dat land dient als 'proeftuin' om te kijken hoe de (Oost) Europese markt reageert op de nieuwkomer. Aangezien een compacte sedan in West Europa minder populair is, zullen wij waarschijnlijk eerst met een andere carrosserievariant – vermoedelijk de hatchback – gaan kennismaken. Dat zal echter nog zeker anderhalf jaar duren.

Lezersreacties (14)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.