Politie wijt dodelijk ongeval niet aan Uber

'Een mens zou hetzelfde ongeluk hebben veroorzaakt'

Uber-logo
Het dodelijke ongeluk, veroorzaakt door een zelfrijdende Uber-auto, zou niet te wijten zijn aan het taxibedrijf. Met een menselijke chauffeur zou hetzelfde zijn gebeurd.

Dat concludeert de politie in Arizona na een voorlopig onderzoek, schrijft de San Francisco Chronicle. Uber staakte op donderdag de tests met zelfrijdende auto's na een dodelijk ongeval. In Arizona was een vrouw door de taxi overreden toen ze de weg overstak.

De politie heeft de videobeelden van de auto geanalyseerd. "Het is vrij duidelijk dat de botsing moeilijk te voorkomen geweest zou zijn, voor zowel een zelfrijdende auto als een menselijke bestuurder", concludeert een agent. "Dat komt doordat ze vanuit de schaduw ineens de weg op liep."

De politie in Arizona noemt het onderzoek "onbekend terrein", omdat er nog maar weinig ongevallen met zelfrijdende auto's zijn geweest. Er zal een breder onderzoek worden uitgevoerd door de National Transportation Safety Board, waar de politie aan zal meewerken. Blijkt uit dat onderzoek dat het ongeluk toch aan de zelfrijdende Uber te wijten is, dan kan dat leiden tot een boete voor het taxibedrijf.

Lezersreacties (37)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.