AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Pas op met die kerstboom!
45
De ADAC heeft botsproeven uitgevoerd met auto's met kerstbomen op het dak. Het dringende verzoek dat er uit volgt, is om de boom vooral goed vast te sjorren.
In het kader van het naderende kerstfeest heeft de Duitse ADAC botsproeven gedaan met auto's met kerstbomen op het dak. Bij de eerste test werden die vastgesjord met een reguliere snelbinder. Daarbij vloog de 32 kilo zware boom bij een aanrijding met 50 km/u via de motorkap naar voren.
De ADAC raadt dan ook spangordels aan. Toen die werden gebruikt, bleef de boom bij een aanrijding op zijn plek op het dak. Hij verschoof weliswaar enige centimeters en rukte met een gewicht van 750 kilo aan de dakdragers, maar de boom werd niet gelanceerd.
Wie de boom in de auto vervoert, raadt de ADAC aan om tussen de stam en de stoelleuning een schot te zetten om zo bij een aanrijding de krachten te verdelen en te voorkomen dat de boom het interieur in komt.
Video
Helaas kunnen wij deze video niet weergeven, omdat je niet akkoord bent gegaan met de
cookie voorwaarden.
Onze video speler heeft rechten nodig voor de "Social Media".
Wijzig je cookie instellingen
Lees ook
Nieuws
Lotus blijft in Verenigd Koninkrijk
Oud & Nieuw
Lancia Ypsilon ontmoet voorvader Y10, waarmee je ook al 1 op 20 haalde
Achtergrond
Veel jongere én oudere automobilisten voelen zich gediscrimineerd
Nieuws
BBC: Lotus overweegt Britse fabriek te sluiten en naar VS te gaan
Achtergrond